11 Tabletat më të mira për marrjen e shënimeve në 2023

A po mendoni se si ta përdorni tabletin tuaj për klasa dhe dokumentacion online? Lexoni këtë përmbledhje për të krahasuar Tabletat më të mira për mbajtjen e shënimeve së bashku me specifikimet teknike:

Pasja e tabletit më të mirë për marrjen e shënimeve me shkrim dore është alternativa më e mirë për ju. Është e rëndësishme të kesh tabletin e duhur që ofron aksesueshmëri të lehtë dhe jep rezultate të shkëlqyera.

Tabletat më të mira për marrjen e shënimeve vijnë me aftësi të lehta të ekranit me prekje dhe pajtueshmëri me majë shkruese për përdorim të shpejtë. Ato vijnë me veçori dhe specifikime kryesore që do të ofrojnë përdorim të shpejtë të aksesueshmërisë.

Gjetja e tabletit më të mirë për të mbajtur shënime mund të jetë një zgjedhje e vështirë. Në vend të kësaj, ne kemi vendosur një listë të tabletave më të mirë për marrjen e shënimeve. Ju thjesht mund të lëvizni poshtë për të gjetur listën më të mirë.

Tableta për marrjen e shënimeve – Rishikim i detajuar

P #3) A funksionojnë të gjitha tabletat me majë shkruese?

Përgjigje: Kjo do të varet nga stilolapsi që po përdorni dhe gjithashtu nga veçoritë kryesore të stilolapsit. Nëse stilolapsi juaj mbështet të dyja platformat Android dhe iOS, do të jeni në gjendje ta përdorni atë. Stilolapsa të tillë majë shkruese do t'ju lejojnë të jeni të pajtueshëm me të gjitha pajisjet me ekran me prekje, duke përfshirë funksionimin e ekranit me prekje, dhe të vijnë me disa përjashtime.

P #4) Pse majë shkruese nuk do të funksionojë në tabletin tim?

Përgjigje: Stilolapsi i majë shkrimit mund të mos funksionojë për arsye të shumta dheNumëroni ?8

Aplikacionet e mbështetura për marrjen e shënimeve:

Ne rekomandojmë përdorimin e Sketchbook dhe Microsoft Një shënim për mbajtjen e shënimeve.

Pro:

 • Ka një ekran tërheqës me HD të plotë.
 • Vjen me cilësi ndërtimi prej metali premium.
 • Ofron performancë të mirë.

Kundërtimet:

 • Kamera do të ishte më e mirë.

Çmimi: Është i disponueshëm për 199,00 dollarë në Amazon.

Produktet ofrohen gjithashtu në faqen zyrtare të Lenovo për një çmim prej 199,00 dollarë. Ju gjithashtu mund ta gjeni këtë produkt në dyqane të shumta të tregtisë elektronike.

#5) Wacom Intuos Graphics Drawing Tablet

Më e mira për Tableta Vizatimi.

Tableti Wacom Intuos Graphics Drawing vjen me një majë shkruese të përmirësuar. Ajo vjen me ndjeshmëri më të lartë ndaj presionit së bashku me lidhjen me valë pa përshtatës duke përdorur Bluetooth. Ky është një tabletë grafike e përsosur për çdo fillestar që kërkon një tabletë të përballueshëm por të besueshëm.

Ky tabletë vizatimi është i lehtë në peshë, por mjaft i qëndrueshëm për të punuar me efikasitet. Ky tablet funksionon përmes lidhjes Bluetooth dhe si rezultat, mund ta përdorni kudo që dëshironi. Duke folur për veçoritë kryesore, produkti vjen me gjashtë çelësa Express të personalizueshëm, së bashku me një unazë me prekje dhe një sipërfaqe me shumë prekje.

Karakteristikat:

 • Ka 1 portë mikro USB.
 • Është e përputhshme me Windows 7 ose version më të ri.
 • Vjen me Pro Pen2.
 • Ofron rregullim të imët të teksturës së sipërfaqes.
 • Ka një ndjesi premium.

Specifikimet teknike:

Sistemi operativ Chrome OS
RAM ?2 MB
Dimensionet 7,87 x 6,3 x 0,35 inç
Madhësia ?7 inç
Pesha 8,11 ons
Ngjyra E zezë
Teknologjia e lidhjes USB
Lloji pa tela ?802.11a
Numri i porteve USB 2.0 ?1
Madhësia e memories flash ?2

Aplikacionet e mbështetura për marrjen e shënimeve:

Ne rekomandojmë përdorimin e Wacom Notes, Evernote dhe Microsoft One Note për marrjen e shënimeve.

Pro:

 • Shumë i lehtë në peshë dhe kompakt.
 • Ka veçori me shumë prekje.
 • Ofron performancë me cilësi të lartë.

Kundër :

 • Nuk ka softuer falas të përfshirë.

Çmimi: Është i disponueshëm për 61,99 dollarë në Amazon.

Produktet janë gjithashtu të disponueshme në faqen zyrtare të Wacom për një çmim prej 199,00 dollarë. Këtë produkt mund ta gjeni gjithashtu në dyqane të shumta të tregtisë elektronike.

Uebsajti: Wacom Intuos Graphics Drawing Tablet

#6) 2021 Apple iPad 10,2 inç (Wi -Fi, 64 GB)

Më e mira për thirrje në konferencë.

Apple 10,2 inç i vitit 2021 iPad (Wi-Fi, 64 GB ) vjenme një ekran 10,2 inç që është mjaftueshëm i ndritshëm. Ky iPad vjen me një procesor Apple A13 Bionic që rezulton efikas. Ai funksionon më shpejt se paraardhësi i tij dhe ka treguar përmirësime në shpejtësinë e nisjes së aplikacionit, ndërrimin e shumë detyrave dhe lojën. Ju mund të luani lehtësisht lojëra si Call of Duty: Mobile dhe Asphalt 9.

Përveç kësaj, produkti vjen së bashku me 64 GB hapësirë ​​ruajtëse, e cila është e mjaftueshme për nevojat bazë të ruajtjes. Ky produkt ka një kamerë të përparme 12 megapikselë që ju lejon të shkrepni foto 1080p. Funksioni i inkuadrimit automatik ju ndihmon të bëni fotografi ndërsa jeni në lëvizje.

Ajo që është më interesante është se i bën thirrjet video më të buta dhe për t'iu përshtatur mjedisit tuaj, ekrani funksionon me teknologjinë True Tone. Në përgjithësi, me çmimin e dhënë, produkti është i mahnitshëm me të gjitha veçoritë që ka për të ofruar.

Karakteristikat:

 • Ka mbështetje 64 GB memorie .
 • Ofron përmirësim më të madh në kamerën e përparme.
 • Vjen me një ekran me ton të vërtetë.
 • Ka një ekran 10,2 inç.
 • Oferon 2160 x 1620 rezolucioni.

Specifikimet teknike:

Sistemi operativ IPadOS
Procesori A13
RAM 3 GB
Rezolucioni 1620 x 2160 piksele
Madhësia e ekranit 10.2Inç
Dimensionet 9.8 x 6.8 x 0.29 inç
Pesha 1,07 paund
Ruajtja 64 GB
Kamera dhe video Kamera e përparme ultra e gjerë 12 MP me skenën qendrore, HDR dhe video HD 1080p
Kamera e përparme 8MP kamera e gjerë me HDR
Jetëgjatësia e baterisë Deri në 10 orë
Konektori Lightning
Vërtetimi i sigurt TouchID
Përputhshmëria e lapsit të Apple Patibiliteti i lapsit të Apple
Përputhshmëria e tastierës inteligjente Përputhshme me Smart Tastierat
Karikuesi Adaptuesi i rrymës USB-C 20W

Përparësitë:

 • Vjen me jetëgjatësi të madhe të baterisë.
 • Ka pjesë të brendshme të fuqishme.
 • Ka mbështetje të mrekullueshme të softuerit.

Kundër:

 • Ka një sensor ID të ngadaltë me prekje.

Çmimi: Është i disponueshëm për 309,00 dollarë në Amazon.

Produktet janë të disponueshme edhe në faqen zyrtare për një çmim prej $329.00. Mund ta gjeni gjithashtu këtë produkt të disponueshëm në shumë dyqane të tregtisë elektronike.

#7) Samsung Galaxy Tab S6 Lite 10,4 inç

Më i miri për jetëgjatësi baterie.

Nëse jeni duke kërkuar për një tablet Android të përballueshëm, atëherë duhet të shikoni Samsung Galaxy Tab S6 Lite 10.4”. Ajo vjen me një pamje premium dhekarakteristikat, por çmimi nuk është aq i madh. Produkti ofron performancë të mahnitshme dhe cilësia e ndërtimit është e shkëlqyeshme brenda këtij buxheti.

Në fakt, tableti përbëhet nga një majë shkruese dhe ky S-Pen është një stil i mrekullueshëm që do t'ju lejojë të merrni shkarravina të shkëlqyera dhe t'ju lejojë të merrni shënime. Dizajni i hollë metalik është i lehtë në peshë dhe vjen në disa ngjyra elegant.

Tableti vjen së bashku me një bateri afatgjatë që do të transmetojë vetëm rreth 12 orë me një karikim të vetëm. Me porte USB-C me karikim të shpejtë që do t'ju lejojë të karikoni sa herë që keni nevojë.

Veçoritë:

 • Vjen me një rezolucion ekrani 2000 x 1200.
 • Ka një madhësi ekrani prej 10,4 inç.
 • Ka microSD deri në 1TB.
 • Bateria mund të zgjasë deri në 12 orë.
 • Ka një pamje të bukur dhe kompakte shikoni.

Specifikimet teknike:

Sistemi operativ Android 10
Procesori 2.3 GHz
RAM 4 GB
Rezolucioni 1920 x 1200 piksele
Ekrani Madhësia 10,4 inç
Dimensionet 0,28 x 6,07 x 9,63 inç
Pesha 1,01 lbs
Magazinimi 64 GB
Teknologjia e komunikimit me valë Wi-Fi, Bluetooth, GPS

Pro :

 • Vjen me një majë shkruese të stilolapsit S.
 • Është mjafttë përballueshme.
 • Ka një ekran të gjallë dhe të pastër kristal.

Kundër:

 • Mund të jetë mjaft i fuqishëm.

Çmimi: Është i disponueshëm për 298,20 dollarë në Amazon.

Produktet ofrohen gjithashtu në faqen zyrtare të Samsung për një çmim prej 349,99 dollarë. Këtë produkt mund ta gjeni gjithashtu në dyqane të shumta të tregtisë elektronike.

Uebsajti: Samsung Galaxy Tab S6 Lite 10.4 inç

#8) Microsoft Surface Go

Më e mira për shkrim të lehtë.

Microsoft Surface Go është tableti i fundit portativ me vetëm 1,3 kilogramë peshë. Ajo vjen me një ekran LCD 10 inç dhe duket mjaft elegant dhe i hollë. Do të keni një ekran me prekje PixelSense që funksionon shkëlqyeshëm për shfletimin dhe e bën më të lehtë shkrimin ose marrjen e shënimeve.

Është i pajtueshëm me Penin Surface dhe ju ndihmon të arrini më të mirën gjatë redaktimit, shënimit dhe shkrimit të shënimeve. Përveç kësaj, ky tablet përdor sistemin operativ Windows 10 në modalitetin S, gjë që e bën shfletimin të shkëlqyeshëm. Mund të punoni, të luani dhe të shfletoni dhe megjithatë të merrni performancën dhe mbrojtjen më të mirë.

Me këtë produkt, mund të merrni modalitetin e laptopit, modalitetin e tabletit si dhe një modalitet studioje, duke e bërë atë të përsosur për të gjithë.

Karakteristikat:

 • Ka procesor Intel Pentium gold.
 • Vjen me mbështetje për stilolapsin sipërfaqësor.
 • Ofron një rezolutë të lartë 10 Ekrani inç PixelSense.
 • I shkëlqyer për llogaritjen e rastësishme.
 • Ekzekutonpër 9 orë energji pa prizë.

Specifikimet teknike:

Sistemi operativ Windows 10 Home
Procesor ?1.6 GHz 8032
Rezolucioni 1800x1200 piksele
Madhësia ?10 inç
Dimensionet 9,65 x 6,9 x 0,33 inç
Disku i fortë ?64 Memorie GB Flash në gjendje të ngurtë
Koprocesor grafik ?Intel HD Graphics 615
Marka e çipsetit ?Intel
Përshkrimi i kartës ?I integruar
Lloji me valë ?802.11abg
Jetëgjatësia e baterisë ?3 orë

Pro:

 • Ofron një karikim të shpejtë.
 • Ka transportueshmëri të mahnitshme.
 • Vjen me një ekran të mrekullueshëm.

Kundër:

 • Kapaciteti i ruajtjes është i kufizuar.

Çmimi: Është i disponueshëm për 219,99 dollarë në Amazon.

Produktet ofrohen gjithashtu në faqen zyrtare të Microsoft për një çmim prej 219,99 dollarë. Këtë produkt mund ta gjeni gjithashtu në dyqane të shumta të tregtisë elektronike.

Uebsajti: Microsoft Surface Go

#9) Tableti shkrimi LCD Cimetech

Më e mira për tableta shkrimi.

Nëse jeni duke kërkuar për një tabletë të përballueshme që është e mirë për fëmijët tuaj, atëherë duhet të shikoni tabletin e shkrimit LCD . Ajo vjen me një LCDteknologji e ndjeshme ndaj presionit që është mjaft miqësore me sytë. Në fakt, ky produkt ka një cilësim më të sigurt të baterisë me një vidë të shtuar në anën e pasme të baterisë.

Ky tablet është me shumë qëllime pasi mund të jetë i shkëlqyeshëm për të vizatuar, për të mbajtur shënime, për të kujtuar, për të zhvarrosur, për të dërguar mesazhe , hartimi, etj. Provon të jetë mjeti më i mirë për fëmijët tuaj për të treguar kreativitetin dhe imagjinatën e tyre.

Karakteristikat:

 • Ka një veçori kyçe të kyçjes .
 • Vjen me një majë shkruese.
 • Ka një buton të pastër me një klikim.
 • Ofron një bateri të zëvendësueshme.
 • Ka një madhësi ekrani 12 inç.

Specifikimet teknike:

Ngjyra ZEZE
Dimensionet 11,81 x 8,27 x 0,55 inç
Pesha 9,9 ons
Bateritë ? Kërkohen 2 bateri CR2
Përbërja e qelizës së baterisë ?NiMH
Madhësia 12 inç

Pro:

 • Ofron ekran me ngjyra.
 • Mirë për fëmijët.
 • Ka cilësime më të sigurta të baterisë.

Kundër:

 • Jo shumë i fortë për sa i përket dizajnit.

Çmimi: Është në dispozicion për 19,99 dollarë në Amazon.

Produktet janë gjithashtu të disponueshme në faqen zyrtare të Cimetech për një çmim prej 19,99 dollarë. Mund ta gjeni gjithashtu këtë produkt të disponueshëm në shumë dyqane të tregtisë elektronike.

#10) Samsung Galaxy Tab Active2.8”

Më e mira për tabletin më të mirë Wi-Fi.

Nëse jeni duke kërkuar për një tabletë që është menduar për përdorim biznesi dhe është e përballueshme, atëherë duhet të shikoni Samsung Galaxy Tab Active2.8”. Është projektuar posaçërisht për kompanitë e dërgesave, restorantet, spitalet dhe vende të tjera ku klientët duhet të nënshkruajnë në atë linjë me pika.

Përveç kësaj, produkti vjen me IP68, që e bën atë të papërshkueshëm nga uji dhe goditjet dhe ka një këllëf gome me një mbajtës për S Pen. Më e pëlqyera është se si funksionon Android 7.1.1 Nougat në një procesor Samsung Exynos 7870 1.6 GHz me 3 GB RAM.

Karakteristikat:

 • Ka S mbështetje për stilolaps me majë shkruese të fortë.
 • Është rezistent ndaj ujit, rënies dhe pluhurit.
 • Ka fole për zgjerimin e MicroSD.
 • Ka 3 GB RAM.
 • Vjen me një bateri të zëvendësueshme 4450 mAh.

Specifikimet teknike:

Sistemi operativ Android 9.1 Pie
Rezolucioni 1920 x 1080 piksele
Procesori ?Mali-T830 MP1
Dimensionet 0,39 x 5,02 x 8,45 inç
Pesha 0,92 lbs
Madhësia e ekranit 8 inç
Ngjyra E zezë
Magazinimi 16 GB
Përshkrimi i kartës ?I integruar
Lloji me valë ?802.11abg
USBPortat 2.0 ?1
Jetëgjatësia e baterisë ?11 orë

Pro:

 • Mbështeton karta MicroSD deri në 256 GB.
 • Ka një dizajn solid dhe ekran të qartë.
 • Ofron jetëgjatësi të mirë të baterisë.

Kundër:

 • Ofron ekran me rezolucion të ulët.

Çmimi: Është i disponueshëm për 310,00 dollarë në Amazon.

Produktet ofrohen gjithashtu në faqen zyrtare të Samsung për një çmim prej 310,00 dollarë. Mund ta gjeni gjithashtu këtë produkt të disponueshëm në shumë dyqane të tregtisë elektronike.

#11) 2021 Apple iPad Pro 12,9 inç

Më i miri për Tabletë Profesionale.

Apple 2021 12,9 inç iPad Pro vjen me një madhësi të mirë ekrani prej 12,9 inç, e cila është e shkëlqyer për profesionistët. Në fakt, ai është ndërtuar me ekranin e ri Liquid Retina XDR Mini LED që duket i mrekullueshëm dhe ofron nivelet më të larta të shkëlqimit. Vjen në ngjyrë argjendi metalike ose gri, me një mbrapa dhe kornizë alumini me xham rezistent ndaj gërvishtjeve.

Katër altoparlantët janë të vendosur në skajin e sipërm dhe të poshtëm, duke dhënë cilësi të mahnitshme audio. Do të keni një port USB-C për lidhje të lehtë. Gjëja më e mirë është se ofron një rezolucion 2048 x 2732, me një ritëm rifreskimi 120 Hz. Përveç kësaj, ky produkt përdor teknologjinë MiniLED për t'ju ofruar imazhe të shkëlqyera të qarta.

Duke ardhur në ruajtje, ai ka një çip të fuqishëm Apple M1 dhe ka një hapësirë ​​ruajtëse prej rrethnjë nga arsyet më të zakonshme është për shkak të një defekti teknik.

Megjithatë, nëse vëreni se majë shkruese nuk funksionon, mund të ndiqni disa hapa të përmendur më poshtë:

 • Provo për të përfunduar një përditësim të sistemit ose për të pritur versionin më të fundit të sistemit operativ në tabletin tuaj.
 • Pasi të keni mbaruar, rinisni përsëri kompjuterin dhe filloni të përdorni tabletin.

Stilolapsi juaj me majë shkruese do të Fillo të punosh. Sigurohuni që të keni majën e duhur që po punon aktualisht në tablet.

P #5) A konsumohen stilolapsat?

Përgjigje: Është e vërtetë që, me kohën e duhur, stilolapsat me majë shkruese ofrojnë variacione dhe performancë më të mirë të punës. Megjithatë, nëse e përdorni stilolapsin rregullisht, maja e stilolapsit patjetër do të konsumohet pas disa vitesh përdorim. Ju thjesht mund t'i ndryshoni majat e gomës së këtij stilolapsi dhe të vazhdoni ta përdorni pajisjen.

Lista e tabletave më të mira për marrjen e shënimeve

Disa lista mbresëlënëse tabletash për marrjen e shënimeve:

 1. Samsung Galaxy Tab A7 10.4 inç
 2. Dragon Touch Notepad K10 Tablet
 3. Apple iPad Air 2
 4. Lenovo Tab M10 Plus
 5. Wacom Intuos Graphics Drawing Tablet
 6. 2021 Apple iPad 10,2 inç (Wi-Fi, 64GB)
 7. Samsung Galaxy Tab S6 Lite 10,4 inch
 8. Microsoft Surface Go
 9. Tableti i shkrimit LCD Cimetech
 10. Samsung Galaxy Tab Active2.8 inç
 11. 2021 Apple 12,9-inç iPad Pro

Tabela krahasuese e disa më të mirave Shënim Marrja e tabletave

Mjet2TB.

Veçoritë:

 • Ka një procesor të shpejtë M1.
 • Ofron mbështetje 5G.
 • Ka një mini Ekran LED.
 • Ka portë USB 4/Thunderbolt 3.
 • Kamera e përparme është përmirësuar.

Specifikimet teknike:

Sistemi operativ IPadOS
Procesori CPU me 8 bërthama Apple M1
RAM 8 GB
Rezolucioni 2048 x 2732 piksele
Hapësira ruajtëse 128 GB
Dimensionet 1,05 x 8,46 x 0,23
Pesha 1,41 lb
Madhësia e ekranit 12,9 inç
Fytyra/Touch ID Face ID
Kamera Foto 12MP
Video Regjistrim video 4K
Përputhshmëria e Apple Pencil Apple Pencil (gjenerata e dytë)
Përputhshmëria e tastierës inteligjente Përputhshme me tastierën inteligjente Folio
Konektori Lidhës USB-C
Jetëgjatësia e baterisë Deri në 10 orë

Pro:

 • Vjen me një jetëgjatësi të fortë baterie.
 • Ka një ekran të mrekullueshëm.
 • Ofron fuqi të jashtëzakonshme.

Të këqijat:

 • Nuk ka shumë opsione ngjyrash.

Çmimi: Është në dispozicion për 1,199,00 dollarë në Amazon.

Produktet janë gjithashtu të disponueshme nëFaqja zyrtare e Apple për një çmim prej 1,199,00 dollarë. Mund ta gjeni gjithashtu këtë produkt të disponueshëm në shumë dyqane të tregtisë elektronike.

Përfundim

Pasja e tabletave më të mira për marrjen e shënimeve do t'ju ndihmojë të merrni aksesorët dhe veçoritë e duhura. Një pajisje e tillë më e mirë për marrjen e shënimeve është projektuar për përdorim të shpejtë të stilolapsit dhe për të marrë rezultate mbresëlënëse. Tabletat për mbajtjen e shënimeve do t'ju lejojnë të përdorni pajisjen tuaj për punë me shumë qëllime, duke përfshirë thirrjet në konferencë dhe gjithashtu punë profesionale.

Gjatë shqyrtimit, zbuluam se Samsung Galaxy Tab A7 10.4 inç është tableti më i mirë per perdorim. Produkti vjen me një madhësi ekrani 10.4 inç dhe një opsion ruajtjeje 64 GB. Disa alternativa të tjera tabletash për marrjen e shënimeve janë Dragon Touch Notepad K10 Tablet, Apple iPad Air 2, Lenovo Tab M10 Plus dhe Wacom Intuos Graphics Drawing Tablet.

Procesi i kërkimit:

 • Koha e nevojshme për të hulumtuar këtë artikull: 18 orë.
 • Totali i produkteve të hulumtuara: 17
 • Produktet kryesore të përzgjedhura: 11
Emri Më e mira për Madhësia Magazinimi Çmimi Samsung Galaxy Tab A7 10,4 inç Tableti më i mirë i përgjithshëm 10,4 inç 64 GB 209,99 dollarë Tableti Dragon Touch Notepad K10 Tablet me shumë funksione 10 inç 32 GB 129,99$ Apple iPad Air 2 Veçoritë e telefonatave video 9,7 inç 16 GB 139,90 dollarë Lenovo Tab M10 Plus Tablet Android FHD 10.3 inç 64 GB 234,95$ Tableti vizatimor Wacom Intuos Graphics Tableti vizatimor 7 inç 200 faqe 61,99$

Shqyrtim i detajuar:

#1) Samsung Galaxy Tab A7 10.4

Më e mira për tabletin më të mirë të përgjithshëm.

A po kërkoni për një tabletë të përballueshëm me një dizajn të shkëlqyer dhe performancë mbresëlënëse, atëherë duhet të shikoni Samsung Galaxy Tab A7 10.4. Tableti i shkruajtshëm vjen së bashku me dy opsione të ndryshme ruajtjeje në disa ngjyra, duke përfshirë argjendin, ari dhe gri. Ka një ekran të mirë prej 10,4 inç, që është mjaft i mirë për të mbajtur shënime, për të shfletuar dhe për të shijuar aktivitete të tjera.

Ky produkt ka një procesor Snapdragon së bashku me 3 GB RAM. Tableti ka një bateri të madhe, një fole kufjesh, altoparlantë me katër, si dhe hapësirë ​​ruajtëse të zgjerueshme. Cilësia e audiosështë shumë mirë që ju të shijoni këngët tuaja të preferuara. Për çmimin që po paguani, ju merrni shumë veçori që janë të dobishme.

Karakteristikat:

 • Madhësia e ekranit 10,4 inç.
 • Ka tingull rrethues Dolby Atmos.
 • Vjen me një kamerë të pasme 8 MP.
 • Ka madhësi memorie flash prej 64 GB.
 • Ka një rezolucion ekrani prej 2000 x 1200.

Specifikimet teknike:

Sistemi operativ Android Q
Procesori ?Qualcomm
Madhësia e ekranit 10,4 inç
RAM 64 GB
Dimensionet 0,28 x 6,2 x 9,75 inç
Pesha 1,04 lbs
Teknologjia e komunikimit me valë Wi-Fi, Bluetooth
Rezolucioni i kamerës së pasme të uebfaqes ?8 MP
Platforma e harduerit Android
Ngjyra Gri

Aplikacionet e mbështetura për marrjen e shënimeve:

Ne rekomandojmë përdorimin e Samsung Notes, Microsoft OneNote, Squid dhe Noteshelf për marrja e shënimeve.

Pro:

 • I lehtë në peshë dhe kompakt.
 • Ka një dizajn premium.
 • Ofron jetëgjatësi të gjatë të baterisë.

Kundër:

 • Nuk ka modalitet për fëmijë.

Çmimi: Është i disponueshëm për 209,99 dollarë në Amazon.

Produktet janë gjithashtu të disponueshme në faqen zyrtare të Samsung për një çmim prej 209,99 dollarë. Jumund ta gjeni gjithashtu këtë produkt të disponueshëm në shumë dyqane të tregtisë elektronike.

#2) Tablet Dragon Touch Notepad K10

Më i miri për tableta me shumë funksione.

Tableti Dragon Touch Notepad K10 është një produkt buxhetor që ka një numër të mirë funksionesh. Mund të shijoni transmetimin e filmave, shfaqjeve televizive ose duke luajtur lojëra në ekranin e tabletit tuaj 10 inç. Dhe me procesorin me katër bërthama, nuk do të ketë vonesa.

Në fakt, opsioni Wi-Fi me dy breza ofron lidhje të shkëlqyer. Ka një fole për kartën microSD dhe do t'ju lejojë të ruani të dhëna nga 128 GB memorie.

Duke folur për dizajnin, tableti elektronik për mbajtjen e shënimeve ka kamera të përparme dhe të pasme së bashku me një portë mikro USB për qëllime karikimi si dhe një portë micro HDMI. Ka një trup metalik me ngjyrë të zezë që duket gjithashtu i fortë dhe premium.

Nëse ju pëlqen luksi i të pasurit një tabletë që ka shumë veçori me një çmim të volitshëm, atëherë me siguri do ta shijoni këtë produkt.

Veçoritë:

 • Vjen me një ekran 1280 x 800 IPS.
 • Ka aftësi WiFi 2.4 GHz dhe 5 GHz.
 • Ka kapacitet të mirë ruajtjeje.
 • Vjen me 6 orë jetëgjatësi baterie.
 • Ka fole për kartën microSD

Specifikimet teknike:

Sistemi operativ Android 9.0 Pie
Procesori Katër bërthama 1.3 GHz
Rezolucioni 1280 x800 pixel
RAM 2 GB
Pesha ?1,92 paund
Dimensionet ?9,5 x 6,69 x 0,39 inç
Ekran 10.1" HD
Hapësira ruajtëse 32 GB
Portet e karikimit Micro USB
Jetëgjatësia e baterisë Deri në 8 orë
Lidhshmëria 2.4GHz + 5GHz WiFi
Rezolucioni i kamerës së pasme të uebfaqes ?2 MP
Numri i procesorit ?4

Aplikacionet e mbështetura për marrjen e shënimeve:

Ne rekomandojmë përdorimin e Evernote, Microsoft OneNote, Squid dhe Google Keep për mbajtjen e shënimeve.

Pro:

 • Është i përshtatshëm për detyrat bazë.
 • Ka shërbimet e Google Play.
 • Është një alternativë mjaft e përballueshme.

Kundër:

 • Ka mbështetje të dobët të përditësimit.

Çmimi: Është i disponueshëm për 129,99 dollarë në Amazon.

Produktet janë gjithashtu të disponueshme në faqen zyrtare të Dragon Touch për një çmim prej 129,99 dollarë. Këtë produkt mund ta gjeni gjithashtu në dyqane të shumta të tregtisë elektronike.

Uebsajti: Dragon Touch Notepad K10 Tablet

#3) Apple iPad Air 2

Më e mira për veçoritë e thirrjeve video.

Duke folur për Tableti më i hollë, nuk mund të humbisni Apple iPad Air 2. Vjen me një trashësi 6,1 mm që është 18% më e hollë se një model tjetërështë zëvendësuar. Ky iPad ka një ekran ekrani 9.7 inç dhe një kamerë të re 8 megapikselë me hapje f/2.4 së bashku me pikselë 1.12 mikron. Kjo do t'ju lejojë të shkrepni video 1080p HD, video në lëvizje, imazhe me kohë, etj.

Tableti për të shkruar shënime vjen së bashku me një ID me prekje që do t'ju lejojë të zhbllokoni tabletin tuaj. Pikërisht në panelin e poshtëm, do të shihni një rresht vrimash më të mëdha të altoparlantëve që ofrojnë cilësi të shkëlqyer audio. Përveç kësaj, performanca me valë është përmirësuar shumë me Wi-Fi 802.11ac që përdor dy antena të brendshme. Ai do t'ju japë një konfigurim MIMO 2×2.

Për sa i përket jetëgjatësisë së baterisë, ai vjen me një jetëgjatësi të mirë të baterisë që do të funksionojë për 4 deri në 6 orë në varësi të shkallës së performancës.

Veçoritë:

 • Vjen me një rezolucion prej 1536 x 2048.
 • Ka një kamerë të pasme 8 MP.
 • Ka iOS 8.1 dhe mund të përmirësohet në 10.1.
 • Vjen me një CPU Apple A8X.
 • Ofron performancë më të mirë në natyrë.

Specifikimet teknike:

Sistemi operativ IOS 8
Procesori ?2.4 GHz
Rezolucioni origjinal 2048 x 1536
Rezolucioni i ekranit ?2048 x 1536
Madhësia e ekranit 9,7 inç
Dimensionet 9 x 5 x 0,2 inç
Pesha 1,10 lbs
Magazinimi 16GB
Koprocesor grafik ?PowerVR
Lloji me valë ?802.11a/b/g/n/ac, 802.11abg, 802.11a/b/g/n, 802.11a
Teknologjia e komunikimit pa tela Wi-Fi
Rezolucioni i pasmë i kamerës së internetit ?8 MP
Numri i procesorit ?2
Burimi i energjisë ?Elektrike me kabllo

Aplikacionet e mbështetura për marrjen e shënimeve:

Ne rekomandojmë përdorimin e Evernote, Noteshelf, Apple Notes dhe Microsoft OneNote për marrjen e shënimeve.

Pro:

 • Ka një dizajn elegant dhe kompakt.
 • Vjen me një ekran të bukur.
 • Ka një ekran të mirë jetëgjatësia e baterisë.

Kundërzimet:

 • 16 GB hapësirë ​​ruajtëse mund të jetë më pak për shumë njerëz.

Çmimi: Është i disponueshëm për 139,90 dollarë në Amazon.

Produktet ofrohen gjithashtu në faqen zyrtare për një çmim prej 149,55 dollarë. Këtë produkt mund ta gjeni gjithashtu në dyqane të shumta të tregtisë elektronike.

Uebsajti: Apple iPad Air 2

#4) Lenovo Tab M10 Plus

Më e mira për tabletin FHD Android.

Lenovo Tab M10 Plus vjen me një ekran të madh 10,3 inç për një buxhet të mirë. Ka një dizajn premium të nivelit të lartë dhe ndihet i qëndrueshëm dhe komod për të punuar me të. Produkti ka 4 GB RAM së bashku me një minimum prej 64 GB kapacitet të brendshëm të ruajtjes.

Ka një rezolucion të plotë HD që ofron 1920 x 1200 piksele dheekrani është mjaft i ndritshëm dhe ka riprodhim të mirë të ngjyrave. Ekrani me prekje nuk tregon boshllëk ajri, gjë që është e shkëlqyeshme të kesh në një tablet.

Kjo pajisje dixhitale për mbajtjen e shënimeve vjen me një procesor me tetë bërthama MediaTek Helio P22T që do t'ju lejojë të ekzekutoni lojëra të tilla si PUBG Mobile dhe Call of Detyrë. Në fakt, tableti do t'ju lejojë të ekzekutoni të gjitha aplikacionet standarde si Microsoft Word, Skype, Chrome dhe YouTube.

Më interesantja është modaliteti i fëmijës që mund të përdorni nëse keni fëmijë. Mund të monitoroni tabletin tuaj dhe t'u jepni akses fëmijëve tuaj vetëm në ato veçori në të cilat dëshironi që ata të kenë akses.

Veçoritë:

 • Ka një 10.3 ekran inç.
 • Vjen me 4 GB RAM.
 • Ka kapacitet ruajtjeje 64 GB.
 • Modaliteti për fëmijë vjen me shumë veçori.
 • Ka Rezolucioni 1920 x 1200.

Specifikimet teknike:

Sistemi operativ Android 9 Pie
Procesor ?2.3 GHz
RAM ?4 GB
Rezolucioni 1920 x 1200
Dimensionet 9,6 x 6,04 x 0,33 inç
Pesha 1,40 lbs
Madhësia e ekranit 10,3 inç
Ngjyra Gri
Rezolucioni i kamerës së pasme të uebfaqes ?5 MP
Marka e procesorit ?MediaTek
Procesori
Lëviz në Krye