11 Hard Disqet më të Mirë të Jashtëm

Këtu shqyrtojmë dhe krahasojmë Hard Diskun më të mirë të jashtëm me veçoritë për t'ju udhëhequr për të gjetur Hard Diskun më të mirë të jashtëm sipas nevojës suaj:

Hapësirat e ruajtjes janë bërë mishërimi i duke përdorur një laptop ose një pajisje PC, dhe pa një hard disk të jashtëm, nuk është e mundur. Ka pasur një rritje të jashtëzakonshme në zhvillimin e HDD-ve dhe SSD-ve në vitet e fundit dhe tregu po lulëzon.

Pasja e hard diskut të jashtëm më të mirë do t'ju lejojë të ruani skedarë jashtë kompjuterit tuaj. Kjo do të lirojë hapësirë ​​brenda kompjuterit tuaj dhe kështu do të funksionojë më mirë. Hard disku i jashtëm është i dobishëm në shumë mënyra, jo vetëm në ruajtjen e skedarëve, por gjithashtu mund t'i lidhni ato me konsolën tuaj të lojërave dhe të filloni të luani lojërat tuaja të preferuara.

Hard disku më i mirë i jashtëm

Në vitin 2022, qindra marka kanë ofruar disqe të jashtëm të jashtëm dhe pothuajse mijëra pajisje për të zgjedhur. Si rezultat, kjo mund të ketë një detyrë të frikshme përpara jush për të zgjedhur atë të duhurin. Mos u ngatërroni. Në këtë tutorial, ne kemi shqyrtuar 11 disqet më të mirë të jashtëm të disponueshëm. Ju thjesht mund të zgjidhni cilindo prej tyre sipas kërkesës tuaj.

Lista e Hard Diskut më të mirë

Këtu është një lista e diskut të jashtëm më të mirë të disponueshëm në treg:

 1. WD Elements Portable Drive
 2. Seagate Portable Drive
 3. Maxone 500GB Ultra Slim Drive
 4. ToshibaSSD i jashtëm

  Më i miri për SSD i jashtëm

  SSD i jashtëm portativ SanDisk Extreme është krijuar për të ofruar një performancë të mbushur me energji. Edhe nëse ky produkt vjen me një trup kompakt, ai mbrohet nga të gjitha anët. Më shumë se çdo hard disk i zakonshëm, SSD-ja e jashtme portative SanDisk Extreme vjen me një opsion të kufizuar kontakti me pluhurin. Ne zbuluam se produkti ka një natyrë rezistente ndaj ujit për t'ju dhënë rezultatet më të mira.

  Karakteristikat:

  • Ai vjen si kompakt dhe me madhësi xhepi.
  • Produkti ka teknologji rezistente ndaj dridhjeve.
  • Pajisja vjen me një bërthamë në gjendje të ngurtë rezistente ndaj goditjeve.
  • Natyrisht është rezistent ndaj ujit dhe pluhurit.
  • Mund të merrni një garanci 3-vjeçare të kufizuar nga prodhuesi.

  Specifikimet teknike:

  Informacioni i produktit
  Kapaciteti ruajtës 2 TB
  Ndërfaqja e harduerit USB 3.0
  Pajisjet e pajtueshme Windows
  OS i mbështetur Desktop
  Shpejtësia e shkrimit 550 Mbps

  Vendimi: Sipas rishikimeve të klientëve, SanDisk Extreme Portable External SSD vjen së bashku me një shkallë transferimi me shpejtësi të lartë. Sidoqoftë, shumë klientë mendojnë se pajisja funksionon më mirë si një SSD, gjë që rrit hapësirën e ruajtjes dhe zvogëlon kohën për të nisur. Edhe pse çmimi dukej tëtë jetë pak e lartë për shumë, ajo u bë një zgjedhje popullore për të blerë për të gjithë.

  Çmimi: Është në dispozicion për 229,99 dollarë në Amazon.

  #8) Seagate Game Drive Portable Drive

  Më e mira për Xbox One.

  Arsyeja kryesore që Seagate Game Drive Portable HDD u bë një zgjedhje kaq popullore për shumica e njerëzve është se ajo vjen me mbështetje të mahnitshme. Shumica e pronarëve të Xbox vijnë së bashku me një mekanizëm plug-and-play. Kablloja USB 3.0 është mjaft e gjatë dhe mbetet e qëndrueshme. Kështu, mund të përfitosh gjithmonë një përvojë lojërash pa vonesa me një opsion për të ruajtur mbi 10 tituj.

  Veçoritë:

  • Kjo pajisje nuk prezanton lojëra me vonesë opsionet.
  • I ngjan dizajnit klasik të gjelbër për përdorimin tuaj.
  • Mund të merrni një opsion të shpejtë të udhëzuesit të konfigurimit hap pas hapi.
  • Performanca e mahnitshme me shpejtësi të lartë është e dobishme.

  Specifikimet teknike:

  Informacioni i produktit
  Kapaciteti ruajtës 2 TB
  Ndërfaqja e harduerit USB 3.0
  Pajisjet e përputhshme Konsola e lojërave
  Mbështetur OS Xbox One
  Shpejtësia e shkrimit 140 Mbps

  Vendimi: Sipas vlerësimeve të klientëve, Seagate Game Drive Portable HDD është një pajisje e plotë për t'u pasur kur bëhet fjalë për performancën me shpejtësi të lartë. Shumica e pajisjeve vijnë së bashku me një lidhje 3.0, e cilai ndihmoi njerëzit t'i lidhnin me një tastierë lojrash. Mund të merrni gjithashtu softuer rezervë të mirë për instalim dhe përdorim të shpejtë.

  Çmimi: Ofrohet për 96,75 dollarë në Amazon.

  #9) WD Portable Gaming Drive

  Më e mira për Play Station.

  WD Portable Gaming Drive vjen si një pajisje kompakte që konfigurohet lehtë. Nuk kërkon drejtues shtesë për konfigurim për përdorimin tuaj. Gjatë testimit të kësaj pajisjeje, zbuluam se u deshën vetëm 3 sekonda për të filluar dhe përdorur. Pjesa më e mirë e të paturit të këtij Drive është se mund të lidhet lehtësisht me PS4 dhe konzolat e tjera të lojërave. Mund të merrni gjithashtu një dizajn elegant për transportueshmëri të lehtë.

  Veçoritë:

  • Vjen me një konfigurim të shpejtë dhe të lehtë.
  • produkti ka një kapacitet 4 TB.
  • Ju mund të merrni një trup me dizajn elegant.
  • Pajisja vjen me një garanci 3 vjeçare nga prodhuesi.

  Teknik Specifikimet:

  Informacionet e produktit
  Magazinimi Kapaciteti 1 TB
  Ndërfaqja e harduerit USB 3.0
  Pajisjet e përputhshme Windows, paneli i lojërave
  OS i mbështetur PS4; PC
  Shpejtësia e shkrimit 140 Mbps

  Vendimi: Sipas vlerësimeve të klientëve, WD Portable Gaming Drive u shërben të gjithëve që dëshirojnë të luajnë më shumë lojëra në këtë platformë. Kjo pajisjevjen së bashku me një peshë të mirë prej 8,2 ons, e cila e bëri më të lehtë për të gjithë kryerjen. Për më tepër, produkti vjen me një rishikim të shkëlqyeshëm për kërkesat e lojërave.

  Çmimi: Është i disponueshëm për 104,60 dollarë në Amazon.

  #10) Samsung T5 Portable SSD

  Më e mira për shpejtësi të shpejtë të transferimit.

  Arsyeja e vetme pse shumica e njerëzve pëlqeu SSD Portable Samsung T5 është se ka një lexim të shpejtë dhe shkruan shpejtësi. Kjo pajisje vjen së bashku me mbështetjen USB 3.1 dhe USB 3.0 që ka një ndërfaqe të mirë. Shpejtësia e leximit dhe shkrimit është rreth 540 Mbps, e cila shërben si një mundësi e shkëlqyer për të luajtur lojëra. Në krahasim me shumë HDD, kjo pajisje funksionon shumë më shpejt.

  Veçoritë:

  • Vjen me një dizajn kompakt dhe portativ.
  • Mund të merrni enkriptim harduer 256-bit.
  • Ai përmban USB të tipit C në C dhe një lidhje USB.
  • Produkti ka një garanci të kufizuar 3-vjeçare.
  • Super shpejtë shpejtësitë e leximit-shkrimit

  Specifikimet teknike:

  Informacioni i produktit
  Kapaciteti ruajtës 1 TB
  Ndërfaqja e harduerit USB 3.0
  Pajisjet e përputhshme Windows 7, Mac OS
  OS i mbështetur PS4; PC
  Shpejtësia e shkrimit 540 Mbps

  Vendimi: Sipas rishikimeve të klientëve, SSD Portable Samsung T5 vjen me njëshpejtësi super e shpejtë leximi dhe shkrimi. Për shumë njerëz, kjo shpejtësi ishte e rëndësishme për të transferuar dhe ruajtur skedarët. Për shkak të kësaj shpejtësie të lartë të transferimit të të dhënave, ai ndihmoi në zvogëlimin e kohës së vonesës dhe në thelb funksionimin si një SSD. Shumica e klientëve kanë gjetur gjithashtu besim në besueshmërinë më të mirë të markës së diskut.

  Çmimi: Është në dispozicion për 159,99 dollarë në Amazon.

  #11) HDD Portativ Toshiba Canvio Gaming

  Më e mira për lojëra.

  Harddisku portativ Toshiba Canvio Gaming ka qenë një zgjedhje për shumë kur bëhet fjalë për pajisjet e ruajtjes së lojërave. Ky harduer i jashtëm mbështetet nga PC dhe Mac, gjë që e bën atë një zgjedhje të mirë. Për më tepër, produkti ka një shpejtësi të shpejtë transferimi prej 5 Gbps, që është më shumë se shumë HDD të tjerë.

  Karakteristikat:

  • Vjen me një firmware të personalizuar modaliteti.
  • Është i përputhshëm me konsolën e lojërave.
  • Mund të ruani deri në 50+ tituj.
  • Vjen së bashku me një dekorim të zi të hijshëm.
  • Produkti përfshin exFAT të formatuar.

  Specifikimet teknike:

  Informacionet e produktit
  Kapaciteti ruajtës 2 TB
  Ndërfaqja e harduerit USB 3.0
  Pajisjet e pajtueshme Windows 7, Mac OS, Gaming Console
  OS i mbështetur PlayStation, Xbox, PC, & Mac
  Shpejtësia e shkrimit 5Gbps

  Vendimi: Sipas vlerësimeve të klientëve, Hard Disku i jashtëm Toshiba Canvio Gaming është një konfigurim i plotë për lojëra. Shumica e konsumatorëve e kanë përdorur tashmë këtë pajisje si vendndodhjen kryesore të ruajtjes dhe ajo u shërben atyre me lehtësi. Përveç kësaj, arsyeja e vetme pse shumica e njerëzve pëlqejnë Toshiba Canvio Gaming Portable Drive është se ai vjen me një mekanizëm të thjeshtë plug-and-play.

  Çmimi: Është në dispozicion për 61,19 dollarë në Amazon.

  Përfundim

  Ky tutorial përmend hard diskun më të mirë të jashtëm të disponueshëm në treg sot. Zgjedhja e më të mirës prej tyre do të jetë gjithmonë sfida më e madhe. Ka kaq shumë faktorë që duhet t'i merrni parasysh dhe të kaloni nëpër çdo pajisje dhe rishikimet e saj do të kërkojnë kohë. Qëllimi kryesor duhet të jetë të zgjidhni atë që u përgjigjet kërkesave tuaja të lojërave, të ketë hapësirë ​​të bollshme dhe shpejtësi të shpejtë të leximit dhe shkrimit.

  Nëse kjo ju merr pak kohë nga dita juaj, mos u shqetësoni fare. Me listën e diskut më të mirë të përmendur më lart, ju me siguri mund të gjeni produktin tuaj të preferuar. Për një pamje të shpejtë, mund t'i referoheni edhe tabelës së krahasimit.

  Disku i jashtëm portativ WD Elements është hard disku i jashtëm më i mirë i disponueshëm në treg sot. Ai vjen me një shpejtësi transferimi 1 Gbps dhe gjithashtu një hapësirë ​​ruajtëse 2 TB.

  Procesi i kërkimit:

  • Ka marrë kohë për të hulumtuar këtë artikull: 42 orë .
  • Mjetet totale të hulumtuara:28
  • Mjetet kryesore të përzgjedhura: 11
  Disku portativ Canvio Basics
 5. Disku i jashtëm portativ silicon Power
 6. Mini Drive LaCie i fortë
 7. SSD i jashtëm portativ SanDisk Extreme
 8. Seagate Game Drive HDD portativ
 9. WD Portable Gaming Drive
 10. Samsung T5 Portable SSD
 11. Toshiba Canvio Gaming Portable Drive

Tabela krahasuese e markës më të mirë të diskut të ngurtë

Emri i mjetit Më i miri për Shpejtësia e leximit Kapaciteti i ruajtjes Çmimi Vlerësimi
Disku portativ WD Elements Kapacitet i lartë 1 Gbps 2 TB 59,90$ 5,0/5 (135,533 vlerësime)
Disku i jashtëm Seagate HDD portativ 120 Mbps 2 TB 57,99$ 4,9/5 (103,034 vlerësime)
Maxone Ultra Slim Drive I hollë, i lëvizshëm 5 Gbps 500 GB 38,99$ 4,8//5 (22,330 vlerësime)
Toshiba Canvio Basics Portable Prizë & Luaj 5 Gbps 2 TB 59,99$ 4,7/5 (28,950 vlerësime)
Silicon Power Drive Sistemi PS4 5 Gbps 1 TB 40,00$ 4,6/5 (2,397 vlerësimet)
LaCie Mini External Drive Mac and PC 130 Mbps 2 TB 59,99$ 4,5/5 (8805 vlerësime)
SanDisk Extreme Portable SSD e jashtme 550 Mbps 2TB 229,99$ 4,5/5 (33,883 vlerësime)
Seagate Game Drive Xbox One 140 Mbps 2 TB 96,75$ 4.4/5 (32,857 vlerësime)
WD Portable Gaming Drive Play Station 140 Mbps 4 TB 104,60$ 4,3/5 (9,983 vlerësimet)
Samsung T5 Portable Drive Shpejtësia e transferimit të shpejtë 540 Mbps 1 TB 159,99$ 4,2/5 (7793 vlerësime)
Toshiba Canvio Gaming Lojëra 5 Gbps 2 TB 61,19$ 4,0/5 (15,484 vlerësime)

Le të eksplorojmë hard diskun e jashtëm më të besueshëm më poshtë.

#1) WD Elements Portable Drive

Më e mira për kapacitet të lartë .

Disku i jashtëm portativ WD Elements është një pajisje profesionale që vjen me ruajtje dhe kapacitet të besueshëm. Me një hapësirë ​​maksimale 2 TB, mund të instaloni skedarë të shumtë të dhënash në këtë pajisje. Për më tepër, produkti vjen së bashku me lidhje universale që i përshtatet si laptopëve ashtu edhe konfigurimeve të PC-ve. Ju mund ta përdorni këtë produkt për një të ngjashme

Përveç kësaj, produkti vjen me shpejtësi leximi dhe shkrimi prej 1 Gbps, që është mjaft e shpejtë. Është një nga disqet e jashtme më të besueshme të disponueshme në treg sot.

Karakteristikat:

 • Është i pajtueshëm me USB 2.0 dhe USB 3.0
 • Vjen me transferim të shpejtë të të dhënavetarifat
 • garancia e kufizuar 2-vjeçare e prodhuesit
 • Funksionon me shumicën e pajisjeve

Specifikimet teknike:

Informacionet e produktit
Kapaciteti ruajtës 2 TB
Ndërfaqja e harduerit USB 3.0
Pajisjet e pajtueshme PC, Mac, PS4 & amp; Xbox
OS i mbështetur Windows, Mac
Shpejtësia e shkrimit 1 Gbps

Vendimi: Sipas rishikimeve të klientëve, Disku i Jashtëm Portativ WD Elements vjen me një performancë të përmirësuar të kompjuterit. Produkti mund të shtojë një hapësirë ​​ruajtëse të jashtme që siguron një transferim të qetë të skedarëve të të dhënave. Përdoruesit nuk kanë raportuar asnjë vonesë në transmetimin e të dhënave, edhe me skedarë të mëdhenj.

Çmimi: Është në dispozicion për 51,90 dollarë në Amazon.

#2) Seagate Portable Drive

Më e mira për HDD portative.

Disku i jashtëm portativ Seagate vjen nga një prej prodhuesve më të mirë të pajisjeve periferike të kompjuterit dhe vazhdon formën në qëndrueshmëri dhe besueshmëri. Kjo pajisje është e pajisur me pajtueshmëri të gjerë që funksionon si me PC ashtu edhe me laptopë Mac. Me një hapësirë ​​ruajtëse prej 2 TB, mund të vendosni pothuajse gjithçka në pajisje. Për më tepër, produkti është i hollë në natyrë dhe i lehtë për t'u bartur.

Karakteristikat:

 • Vjen me kabllo USB 3.0 18 inç.
 • Pajisja ofron një plug-and-playfunksion.
 • Mund të merrni një garanci 1-vjeçare nga prodhuesi.
 • Vjen me një trup krejtësisht të lehtë.
 • Produkti ka një funksion të tërheqjes dhe lëshimit .

Specifikimet teknike:

Informacionet e produktit
Kapaciteti ruajtës 2 TB
Ndërfaqja e harduerit USB 3.0
Pajisjet e përputhshme PS4, PC, Xbox, Mac
OS i mbështetur Windows, Mac
Shpejtësia e shkrimit 120 Mbps

Vendimi: Sipas rishikimeve të klientëve, Hard Disku i Jashtëm Portativ Seagate vjen së bashku me një shkallë më të ulët transferimi. Edhe pse për skedarët më të vegjël, nuk dukej kurrë të ishte problem, kur bëhet fjalë për skedarët më të mëdhenj, pajisja duket se ngadalësohet pak. Përfundimisht, me hapësirë ​​të madhe magazinimi, hard disku Seagate është një gjë e mrekullueshme për të pasur.

Çmimi: Është në dispozicion për 57,99 dollarë në Amazon.

#3) Maxone 500 GB Ultra Slim Drive

Më e mira për veçoritë e pakta, portative.

Maxone 500GB Ultra Slim Hard Drive është një pajisje e papërlyer që funksionon së bashku me një skedar të thjeshtë tërhiq dhe lësho. Megjithëse hapësira është e kufizuar në 500 GB, një shpejtësi transferimi prej 5 Gbps i jep kësaj pajisjeje një nxitje të madhe. Trupi është jashtëzakonisht i hollë në natyrë, duke e bërë produktin një pajisje të lehtë për t'u mbajtur. Ju gjithashtu mund të merrni një trup ultra kompakt qëpërshtatet me çdo kasë ose mbajtëse universale.

Karakteristikat:

 • Kjo pajisje ka një dizajn portativ ultra të hollë.
 • Ka fuqinë nga teknologjia USB 3.0.
 • Mund të keni një kapacitet të lartë ruajtjeje deri në 2 TB.
 • Trupi ka një model alumini kundër gërvishtjeve.
 • Nuk kërkohet furnizim i jashtëm me energji elektrike për operacionet.

Specifikimet teknike:

Informacioni i produktit
Kapaciteti ruajtës 500 GB
Ndërfaqja e harduerit USB 3.0
Pajisje të përputhshme Laptop
OS i mbështetur Windows
Shpejtësia e shkrimit 5 Gbps

Vendimi: Sipas vlerësimeve të klientëve, Hard Disku Ultra Slim Maxone 500GB vjen me një hapësirë ​​të mirë prej 500 GB me një shpejtësi të mirë transferimi. Por pjesa mbresëlënëse është aftësia për t'u lidhur dhe luajtur thjesht. Pajisja e jashtme nuk kërkon asnjë lloj drejtuesi për t'u instaluar dhe funksionon si një flash drive. Kështu, është shumë i pajtueshëm me shumicën e pajisjeve.

Çmimi: Është i disponueshëm për 38,99 dollarë në Amazon.

#4) Toshiba Canvio Basics Portable Drive

Më e mira për prizë & funksionin e luajtjes.

Shumë njerëz kanë përdorur hard diskun e jashtëm portativ Toshiba Canvio Basics për konfigurimin e mahnitshëm dhe opsionet e transferimit të menjëhershëm. Me një kufi shpejtësie 5 Gbps, mund të prisniskedarët e mëdhenj që do të transferohen në vetëm disa sekonda. Për më tepër, produkti vjen me një profil të hijshëm dhe është pak kompakt. Gjatë testimit të diskut, ne zbuluam se ishte më i miri për përdorim në desktop.

Veçoritë:

 • Vjen me një rezistencë të mat dhe të njollosur.
 • Kjo pajisje është e përputhshme me USB 3.0 dhe USB 2.0.
 • Shpejtësia e transferimit është shumë e lartë.
 • Ajo vjen me një garanci standarde të kufizuar 1-vjeçare.

Specifikimet teknike:

Informacioni i produktit
Kapaciteti ruajtës 2 TB
Ndërfaqja e harduerit USB 3.0
Pajisjet e përputhshme PC
OS e mbështetur Windows
Shpejtësia e shkrimit 5 Gbps

Vendimi : Sipas vlerësimeve të klientëve, Disku i Jashtëm Portativ Toshiba Canvio Basics është një pajisje fantastike për përdorim në kompjuterin dhe laptopin tuaj. Kërkon më pak kohë për konfigurimin e konfigurimit dhe mund ta kryejë punën menjëherë. Për më tepër, produkti ka një gamë çmimesh më të ulët, gjë që e bën atë shumë më të rehatshëm për t'u përdorur.

Çmimi: Është i disponueshëm për 59,99 dollarë në Amazon.

#5) Silicon Power Portable Drive

Më e mira për sistemin PS4.

Disku i jashtëm portativ Silicon Power është një pajisje e domosdoshme kur dëshironi të keni një produkt sipas zgjedhjes suaj. Ajo vjen menjë modalitet përputhshmërie që lidhet lehtësisht me pajisje të shumta. E vetmja gjë që na pëlqeu më shumë për këtë produkt është efekti i përsosur buffer. Kjo mund të zvogëlojë kohën e vonesës me një diferencë të drejtë dhe ju lejon të merrni një përgjigje të mahnitshme.

Karakteristikat:

 • Vjen me një rezistent ndaj goditjeve të shkallës ushtarake trupi.
 • Mund të merrni mbrojtje rezistente ndaj ujit.
 • Vjen me një dizajn me kabllo.
 • Produkti mund të lidhet lehtësisht me konsolën e lojërave.

Specifikimet teknike:

Informacionet e produktit
Kapaciteti ruajtës 1 TB
Ndërfaqja e harduerit USB 3.0
Pajisjet e përputhshme PC, Mac, Xbox
OS i mbështetur PC, Mac
Shpejtësia e shkrimit 5 Gbps

Vendimi: Sipas vlerësimeve të klientëve, Hard Disku i Jashtëm Portativ Silicon Power vjen me një çmim shumë të volitshëm. Është në dispozicion me një buxhet miqësor dhe i shërben të gjitha qëllimeve. Shumë njerëz e kanë gjetur internetin në këtë pajisje sepse është shumë i pajtueshëm me konsolën e lojërave Play Station. Lidhja me të përmes një tastieje lojrash dhe luajtja e lojërave është vetëm çështje pak sekondash.

Çmimi: Ofrohet për 40,00 dollarë në Amazon.

#6) LaCie Mini Drive i fortë

Më i miri për Mac dhe PC.

LaCie RuggedMini External Drive i ka bërë vërtet përshtypje të gjithëve me strukturën kompakte dhe stilin e opsioneve. Ajo vjen me një trup të lehtë që është i lehtë për t'u mbajtur. Gjatë testimit të kësaj pajisjeje, u zbulua se produkti vjen me një shpejtësi të mirë transferimi prej 130 Mbps. Për shumë njerëz, kjo shpejtësi do të jetë e mjaftueshme për transferimin e skedarëve.

Veçoritë:

 • Vjen së bashku me një shpejtësi të shpejtë transferimi.
 • Mund të marrësh një softuer të thjeshtë rezervë të planifikuar.
 • Ai vjen me një re krijuese për modifikim të lehtë.
 • Produkti ka një garanci të kufizuar dyvjeçare.
 • Ai lidhet me një stil Thunderbolt +USB-C.

Specifikimet teknike:

Informacionet e produktit
Kapaciteti ruajtës 2 TB
Hardueri Ndërfaqja USB 3.0
Pajisjet e pajtueshme Mac dhe PC
OS i mbështetur PC, Mac
Shpejtësia e shkrimit 130 Mbps

Vendimi: Hard Disku i Jashtëm LaCie Rugged Mini vjen me pajtueshmëri dhe njohje të shkëlqyer për sistemet Mac dhe PC sipas vlerësimeve të klientëve. Sipas shumë njerëzve, kjo pajisje funksionon më së miri nëse keni një laptop Mac ose një desktop. Mund të transferojë skedarë me një shpejtësi prej 130 Mbps, që vjen me një rezultat të mirë.

Çmimi: Është në dispozicion për 59,99 dollarë në Amazon.

#7) SanDisk Extreme Portable

Lëviz në Krye