10 alternativat më të mira të riprodhimit për Android për 2023

Rishiko alternativat më të mira dhe të përballueshme të Procreate për Android së bashku me krahasimet për t'ju udhëhequr në zgjedhjen e alternativës më të mirë për Procreate:

Arti dixhital është bërë jashtëzakonisht popullor këto ditë, kryesisht për shkak të aplikacione për pikturë dhe skicim si Procreate.

Këto aplikacione kanë ofruar një mënyrë të shpejtë dhe të lehtë për të shprehur artin për artistët grafikë. Ata vijnë me veçori dhe mjete të ndryshme për të përmirësuar zanatet e tyre.

Procreate është një aplikacion i jashtëzakonshëm, megjithatë, ai nuk është i disponueshëm për Android.

Pra, ja ku jemi, me një listë të Procreate alternativa për Android, në mënyrë që të mos humbisni kreativitetin dhe argëtimin.

Le të fillojmë!!

Rishiko aplikacionet Android si Procreate

Këshillë pro:Zgjidh një aplikacion vizatimi që ofron mjete të shumta dhe është i lehtë të përdoret për koston që kërkon. Nëse jeni serioz për artin dixhital, zgjidhni me kujdes aplikacionin tuaj.

Pyetjet e bëra më shpesh

P #1) A disponohet Procreate për Android?

Përgjigje: Procreate është një aplikacion i mrekullueshëm që përdoret për vizatim dhe pikturë dixhitale. Megjithatë, është i disponueshëm vetëm për iPhone dhe iPad, dhe jo pajisje Android.

P #2) Cili aplikacion është po aq i mirë sa Procreate?

Përgjigje: Photoshop Sketch, Sketchbook dhe Artage janë disa aplikacione të artit dixhital që janë po aq të mira sa Procreate.

P #3) A ia vlen Procreate si njëllojet. Ju gjithashtu mund të personalizoni furçat. Aplikacioni ka gjithashtu një panel referimi të integruar dhe një rrotë ngjyrash.

Veçoritë:

 • Është një aplikacion me burim të hapur dhe falas.
 • Aplikacioni është i lehtë për t'u përdorur dhe ka një ndërfaqe fleksibël dhe të qartë.
 • Ju merrni ndihmë për vizatim.
 • Aplikacioni ka mbështetje PSD.
 • Ai gjithashtu mbështet pikturat HDR.

Vendimi: Nëse po kërkoni një alternativë falas për Procreate që është e thjeshtë dhe megjithatë efikase, shkoni te Krita.

Çmimi: Pa pagesë

Uebsajti: Krita

Lidhja e PlayStore: Krita

#9) Ibis Paint X

Më e mira për krijimin e manga dhe anime në pajisjet celulare.

Ibis Paint X është një nga alternativat më të mira të Procreate Android. Ju mund të punoni në shumë shtresa për artin tuaj ashtu si mundeni në Procreate. Është një aplikacion i përsosur për të krijuar manga dhe anime. Ka shumë shkronja, filtra, brusha, mënyra të përzierjes, etj.

Ju mund t'i përmirësoni vizatimet tuaja me ndihmën e vizoreve Line ose Symmetry. Aplikacioni ju lejon gjithashtu të ndani punën tuaj me komunitetin e pikturës. Ju merrni një përvojë të qetë vizatimi me zgjedhjen e saj të furçave dhe personalizimin e jashtëzakonshëm shtesë.

Veçoritë:

 • Vjen me stabilizimin e goditjes.
 • Ju keni një përvojë të qetë vizatimi.
 • Është një aplikacion shumë profesional dhe funksional.
 • Ju mund të regjistroni procesin tuaj të vizatimit.
 • Ka njëPamja paraprake e furçës në kohë reale.
 • Mund ta ndani punën tuaj me komunitetin e pikturës.
 • Mund të shtoni gjithashtu disa shtresa në vizatimet tuaja.

Verdikti: Ibis Paint X është padyshim një nga alternativat më të mira të Procreate për Android.

Çmimi: Pa pagesë, ofroni blerje përmes aplikacionit

Uebsajti : Ibis Paint X

Lidhja e PlayStore: Ibis Paint X

#10) Clip Studio Paint

Më e mira për krijoni në mënyrë dixhitale animacion 2D, komike dhe ilustrime të përgjithshme.

Ky është një aplikacion i gjithanshëm pikture që është i përsosur për skicim dhe pikturë dhe vjen me shumë veçori të dobishme dhe unike. Ju mund të personalizoni brushat që ju lejojnë të krijoni lehtësisht animacione 2D, komike dhe ilustrime të përgjithshme në mënyrë dixhitale. Më parë njihej si Manga Studio ose ComicStudio.

laptop vizatimor dixhital

Me alternativa si Photoshop Sketch, Sketchbook dhe shumë aplikacione të tjera Android si Procreate, mund të shijoni krijimi dhe mësimi i artit dixhital edhe në pajisjen tuaj Android.

Procesi i kërkimit:

 • Koha e nevojshme për të hulumtuar dhe shkruar këtë artikull: 36 orë
 • Totali i mjeteve të hulumtuara në internet: 30
 • Mjetet kryesore të përzgjedhura për shqyrtim: 10
fillestar?

Përgjigje: Po, është. Sapo të kapni aplikacionin, ai do të hapë një botë krejtësisht të re të mundësive në fushën e artit dixhital. Ka shumë që mund të bëni me Procreate edhe nëse jeni fillestar.

P #4) Cila është më e mirë: Procreate apo sketchbook?

Përgjigjja: Nëse po kërkoni të krijoni pjesë të detajuara arti me ngjyra, teksturë dhe efekte të plota, Procreate është alternativa më e mirë. Por për kapjen e shpejtë të ideve dhe transformimin e tyre në art, atëherë shkoni te Sketchbook.

P #5) A ia vlen Procreate nëse nuk mund të vizatoni?

Përgjigja: Procreate është një mjet i shkëlqyer për të përmirësuar aftësitë tuaja të vizatimit. Është një aplikacion i mirë për artistë të të gjitha niveleve, nga fillestarët tek ekspertët. Pra, po, ia vlen edhe nëse nuk mund të vizatoni.

Lista e alternativave më të mira të Procreate për Android

Më poshtë është lista e alternativave mbresëlënëse për Procreate:

 1. Adobe Photoshop Sketch
 2. Autodesk SketchBook
 3. MediBang Paint
 4. Konceptet
 5. Artrage
 6. Skica Tayasui
 7. Piktori i pafund
 8. Krita
 9. Ibis Paint X

Procreate Drawing Application

Aplikacioni

Emri

Mbështetur

OS

Më i miri

Për

Çmimi Falas

Provë

Vlerësimi ynë

Vlerësimi

Uebfaqja
Krijo iOS,

iPadOS

Krijimi i vizatimeve të mahnitshme

dhe skicavenë mënyrë dixhitale

9,99$ Jo 5 Vizitoni

Tabela Krahasuese e Krijo alternativa për Android

Aplikacioni

Emri

Mbështetur

OS

Aplikacioni është më i miri për Çmimi Provë falas Vlerësimi ynë Uebfaqja
Adobe Photoshop Sketch iOS, macOS,

Android, Windows

Marrja e përvojës si të lindurit në Windows dhe Android Pa pagesë Po 5 Vizitoni
Autodesk SketchBook iOS, macOS,

Android, Windows

Eksplorimi i krijimtarisë suaj dhe krijimi i pjesëve të artit të mobiluara të shpejta dhe plotësisht. Pa pagesë për Android

dhe iOS,

Pro për Windows

dhe macOS- 19,99$

7 ditë 4,9 Vizito
MediBang Paint iOS, macOS,

Android, Windows

Mësimi i artit dixhital me mjete të ndryshme me një ndërfaqe klasike nëpër platforma të ndryshme OS. Falas Po 4.9 Vizito
Konceptet Windows, iOS,

Chrome OS dhe

Android

Skicim dhe skicim në Android me kontroll të plotë në kryerjen e shumë detyrave. Falas

(blerje përmes aplikacionit)

Po 4.8 Vizito
Artrage iOS, macOS,

Android, Windows

Artistët veteranë që janë të prirur drejt veprave tradicionale të artit. Windows dhe macOS: $80

Android dheiOS: $4.99

Jo 4.8 Vizitoni

Një përmbledhje e detajuar e alternativave :

#1) Adobe Photoshop Sketch

Më e mira për përvojë të ngjashme me "Procreate" në pajisjet Android.

Skica e Photoshop-it ofron mjete të ndryshme si bojë, stilolaps, laps, furça për bojë, etj., dhe ndërvepron natyrshëm me kanavacën. Ju gjithashtu mund të importoni lehtësisht brushat nga Photoshop dhe të eksportoni punën tuaj në Photoshop ose Lightroom.

Mund të përdorni gjithashtu formatin PSD për të ruajtur skedarët tuaj në mënyrë që t'i importoni ato në Photoshop. A është Procreate vetëm për iPad? Po, dhe për iPhone gjithashtu. Por nëse jeni duke kërkuar për Procreate për Android, Photoshop Sketch është alternativa më e mirë.

Karakteristikat:

 • Mund të përdorni stilolapsa, lapsa, gomë dhe personalizoni edhe furçat tuaja.
 • Kjo ju lejon të ngarkoni veprat tuaja artistike në një galeri të komunitetit dhe të shihni gjithashtu veprat artistike të të tjerëve.
 • Mund ta eksportoni artin tuaj në Lightroom dhe Photoshop.
 • Ai ju lejon të vizatoni imazhe 3D duke përdorur 2D.
 • Ai gjithashtu mbështet Pencil by FiftyThree dhe pajisje të ndryshme vizatimi.

Vendimi: Adobe Photoshop Sketch është një nga alternativat më të mira të riprodhimit për Android.

Çmimi: Falas

Uebsajti: Adobe Photoshop Sketch

Lidhja e PlayStore: Adobe Photoshop Sketch

#2) SketchBook

Më e mira për eksplorimin e krijimtarisë suaj dhe krijimin e shpejtë dhe të plotëpjesë të mobiluara arti.

Sketchbook është një aplikacion softuerësh grafikë raster që u krijua nga Systems Corporation si StudioPaint dhe më vonë u ble nga Autodesk. Megjithatë, tani, ajo është një kompani e pavarur. Kjo ju lejon të eksploroni anën tuaj krijuese dhe ju jep akses në mjetet falas të skicimit.

Ka një ndërfaqe miqësore për përdoruesit dhe gjithashtu mund ta eksportoni punën tuaj në formate të tjera si JPG, PNG, TIFF, BMP, etj. . Nëse jeni duke kërkuar për aplikacione Android si Procreate, mund të mbështeteni te Sketchbook.

Veçoritë:

 • Aplikacioni është falas për përdoruesit e iOS dhe Android.
 • Sketchbook Pro është i disponueshëm për macOS dhe Windows.
 • Është i lehtë për t'u përdorur.
 • Ju lejon të skanoni imazhe letre.
 • Mund ta personalizoni veglat e vizatimit.
 • Ju lejon të kapni dhe zmadhoni në mënyrë që të shtoni detaje më të imta në vizatimin tuaj.
 • Mund të importoni imazhe dhe të shtoni shtresa dhe tekste në to.

Vendimi: Sketchbook është një aplikacion që i ngjan shumë Procreate në veçori dhe funksionim. Pra, nëse jeni adhurues i Procreate, nuk do të zhgënjeheni nga ky aplikacion.

Çmimi: Sketchbook për iOS dhe Android: Falas, Sketchbook Pro për Windows dhe macOS: 19,99 $

Uebsajti: Sketchbook

Lidhja e Playstore: Sketchbook

#3) MediBang Paint

Më e mira për mësimin e artit dixhital me mjete të ndryshme me një ndërfaqe klasike nëpër OS të ndryshmeplatformat.

MediBang është një alternativë e lehtë për t'u riprodhuar për Android. Ajo vjen me një ndërfaqe klasike dhe mjete të ndryshme redaktimi. Aplikacioni ofron gjithashtu një gamë të gjerë furçash dhe shkronjash komike për të ushqyer imagjinatën tuaj. Ai mbështet platforma të ndryshme OS si Windows, macOS, Android dhe iOS.

Veçoritë:

 • Mund ta ruani artin tuaj në renë kompjuterike.
 • Vjen me mjete të shumta krijuese për ilustruesit.
 • Mund ta përdorni në pajisje të shumta.
 • Ai ju lejon të modifikoni me lehtësi punën tuaj.
 • Mund të shtoni tekste dhe dialogë për artin tuaj.
 • Vjen me udhëzues.
 • Mund të personalizoni shkurtoret.
 • Vjen me sfonde dhe tone të përgatitura paraprakisht.

Vendimi: Nëse dëshironi një alternativë Procreate për Android që nuk është e rëndë dhe që ka ende të gjitha mjetet që mund t'ju nevojiten, boja MediBang është një nga opsionet më të mira.

Çmimi: Falas

Uebsajti: MediBang Paint

Lidhja e Playstore: MediBang Paint

#4) Konceptet

Më e mira për skicimin dhe skicimin në Android me kontroll të plotë në kryerjen e shumë detyrave.

Ka shumë gjëra që mund të bësh në këtë aplikacion si p.sh. krijimi i vizatimeve të lavdërueshme, përsosja e ideve të skicimit ose vizatimi me stilolaps dixhital.

Mund të thuash se Concepts është Procreate për Android. Ajo vjen me një ndërfaqe të pastër dhe të rregullt me ​​një gamë të gjerë stilolapsash, lapsash dhe furçash. Dhe ateofron gjithashtu një sistem shtresimi të admirueshëm për artin tuaj. Mund ta ndani punën tuaj me të tjerët ose ta eksportoni punën tuaj në format JPG.

Veçoritë:

 • Vjen me furça, stilolapsa dhe lapsa realiste.
 • Mund të skicosh në kanavacën e tij të pafundme.
 • Ka një rrotë veglash për qasje në veglat e tua të skicimit.
 • Mund të bësh shumë me sistemin e tij të shtresimit të pafund.
 • Ai ofron skicim fleksibël bazuar në vektorë.
 • Ju mund ta kopjoni punën tuaj.
 • Ai ju lejon të ruani punën tuaj si JPG dhe ta ndani atë me të tjerët.

Vendimi: Konceptet e sjellin vërtet Procreate në Android. Mund ta lini krijimtarinë tuaj të rrjedhë dhe megjithatë të keni kontroll të plotë mbi të.

Çmimi: Blerjet falas, përmes aplikacionit

Uebsajti: Konceptet

Lidhja e Playstore: Konceptet

#5) ArtRage

Më e mira për artistë veteranë që janë të prirur drejt veprave tradicionale të artit.

ArtRage është alternativa Procreate Android më e përshtatshme për artistët veteranë që preferojnë veprat tradicionale të artit. Theksi i aplikacionit vendoset në marrjen e rrugës klasike dhe imiton në mënyrë të përsosur dhuntinë dhe goditjet e bojës së vërtetë. Ka një ndjesi, pamje dhe humor klasik.

Do të gjeni një gamë të gjerë furçash në këtë aplikacion që mund të personalizohen pafundësisht. Ekzistojnë gjithashtu vegla me efekte speciale si stilolapsa gloop, tuba vezullues, etj. për t'i shtuar pak prekje realiste artit tuaj. ArtRage gjithashtu ofron mësimepër t'ju ndihmuar të njiheni me aplikacionin dhe mënyrën e përdorimit të tij.

Veçoritë:

 • Vjen me furça të personalizueshme.
 • Ju merrni pamjen dhe ndjesinë e pikturave reale.
 • Aplikacioni është i përputhshëm me Wacom Styluses dhe S-Pen.
 • Është i lehtë për t'u përdorur.
 • Mund të eksportoni dhe importoni artin tuaj në formate si PSD, PNG, BMP, TIFF dhe GIF.
 • Kjo ju lejon të ruani cilësimet tuaja të preferuara si paracaktime.

Vendimi: Nëse nuk jeni adhurues i artit dixhital modern, mund të ndiheni ende të përmbushur me pamjen dhe ndjesinë e pikturave reale me këtë aplikacion.

Çmimi: Windows dhe macOS: 80 dollarë , Android dhe iOS: 4,99 $

Uebfaqja: ArtRage

Lidhja e PlayStore: ArtRage

#6) Skica Tayasui

Më e mira për krijimin e skicave dhe skicave të thjeshta, të gjithanshme dhe realiste.

Skicat Tayasui janë për ata që duan të bëjnë shkarravinë dhe të krijojnë të thjeshta skica ende të gjithanshme. Ai synon të ketë një alternativë pa rrëmujë dhe mjete që janë të lehta për t'u përdorur. Pjesa më e mirë e këtij aplikacioni është se mund ta ekzekutoni në çdo pajisje Android pa asnjë vonesë.

Veçoritë:

 • Aplikacioni është i përputhshëm me stilolapsat dhe lapsa.
 • Është e lehtë për t'u përdorur me një ndërfaqe të pastër.
 • Ka një mënyrë efikase të përzierjes.
 • Redaktues i përshtatshëm i furçës.

Vendimi: Nëse po kërkoni një alternativë të thjeshtë të Procreate, ky aplikacion është më i miri juajopsion.

Çmimi: Falas

Uebsajti: Skicat Tayasui

Lidhja e PlayStore : Skica Tayasui

#7) Piktor i pafund

Më e mira për shndërrimin e fotografive në pikturë.

Infinite Painter është një aplikacion jo shumë i njohur, por është një alternativë Procreate për Android që ia vlen të merret në konsideratë. Ajo vjen me mjetet dhe ndërfaqen më të mirë. Do të gjeni mbi 160 lloje furçash për të krijuar artin tuaj dhe gjithashtu mund ta ktheni çdo foto në pikturë me këtë aplikacion. Ju gjithashtu mund të importoni dhe eksportoni shtresa PSD.

Veçoritë:

 • Ai ofron më shumë se 160 lloje furçash natyrale.
 • Aplikacioni ka një ndërfaqe të lehtë për t'u përdorur.
 • Ju mund të konvertoni një foto në një pikturë.
 • Kjo ju lejon të eksportoni dhe importoni artin tuaj në formatin e skedarit PSD.
 • Mund të eksportoni imazhe në formate JPEG, PSD, PNG dhe ZIP.
 • Mund ta ndani punën tuaj me komunitetin e piktorëve.

Vendimi: Është një alternativë e mirë për Procreate nëse ju pëlqen t'i ktheni fotografitë në pikturë.

Çmimi: Falas, ofron blerje përmes aplikacionit.

Uebsajti: Infinite Painter

PlayStore Link: Infinite Painter

#8) Krita

Më e mira për ata që duan një alternativë falas Procreative për Android.

Krita ofron një përvojë natyrale të skicimit në mënyrë dixhitale. Ju merrni tekstura së bashku me furçat e paracaktuara që ju ndihmojnë në krijimin e arteve të ndryshme

Lëviz në Krye