19 Kontrolluesi më i mirë PS4 në 2023

Këtu do të shqyrtojmë kontrolluesin PS4 më të shitur dhe do të krahasojmë veçoritë e tyre për të gjetur kontrolluesin më të mirë të PlayStation si partnerin tuaj të lojës:

Duke humbur kënaqeni duke luajtur lojëra në tastierën tuaj PlayStation?

Një kontrollues i mirë lojërash është gjithçka që ju nevojitet. Një kontrollues i mirë i lojërave PS4 ju ofron saktësi dhe kontroll gjithëpërfshirës në lojëra.

Kontrolli i lojërave ju jep përvojën më të mirë të lojërave. Edhe nëse keni një levë ose një tastierë, mund të kontrolloni çdo lëvizje dhe t'i bëni synimet më të sakta.

Zgjedhja e Kontrolluesi më i mirë PS4 nga një numër i vogël i modeleve të disponueshme mund të jetë një sfidë e vështirë. Për t'ju ndihmuar me këtë, ne kemi vendosur një listë të kontrollorëve PS4 më të mirë të disponueshëm në treg sot.

Le të fillojmë!

Rishikimi i kontrollorëve PS4

Pyetjet e shpeshta rreth kontrolluesit të PlayStation 4

P #1) A është ndërprerë DualShock 4?

Përgjigje: DualShock 4 është një model unik i krijuar nga Sony për të ofruar një përvojë gjithëpërfshirëse gjatë lojës. Shumica e përdoruesve e kanë gjetur këtë kontrollues si një nga pajisjet më të mira për të luajtur lojëra aksioni dhe RPG. Megjithatë, prodhuesi njoftoi se kontrolluesi DualShock 4 është ndërprerë që nga 1 janari.

P #2) A mund të përdor një kontrollues Xbox në PS4?

Përgjigje: Nuk është një detyrë e vështirë nëse dëshironi të luani lojërat tuaja të preferuaraSpecifikimet:

Ngjyra E zezë
Lidhshmëria Teknologji USB
Pesha 22,39 Paund
Dimensionet 13,62 x 21,42 x 15,83 inç

Pro:

 • Diapazoni i madh i lëvizjes.
 • Konstruksion i fortë.
 • Disponohen disa pajisje periferike të përmirësuara.

Kundër:

 • Çmimi është pak i lartë.
 • Reagimi i forcës është shumë i fortë.

Çmimi: Është i disponueshëm për 424,99 dollarë në Amazon.

Uebfaqja zyrtare e Eswap i bën produktet të disponueshme edhe përmes platformës së saj online. Ju mund të gjeni versione të shumta të produktit. Megjithatë, do t'ju ridrejtojë në Amazon për një blerje zyrtare.

Uebsajti: Thrustmaster T300 RS Controller

#6) TERIOS Wireless Controllers

Më e mira për kufjet Jack Multitouch pad.

Kopja e kontrolluesit me valë TERIOS ndjehet e rehatshme për t'u vendosur. Ky produkt ka 12 orë anatomie, e cila është e mrekullueshme për seanca më të gjata të lojës. Gjithashtu, mund të përdorni një mekanizëm prizë dhe luajtjeje USB.

Një veçori tjetër e rëndësishme është altoparlanti i integruar. Nuk është e nevojshme të mbani një kufje të veçantë audio për të dëgjuar muzikë në sfond. Kontrollorët me valë TERIOS vijnë me një bllok qendror me shumë prekje. Ky bllok është ndërtuar posaçërisht për të ofruar një saktësi të mirë ndërsa jeni në prag të luajtjes së FPSlojërat.

Veçoritë:

 • Atoparlanti i integruar dhe foleja e kufjeve stereo.
 • Butoni Share që ju lejon të transmetoni drejtpërdrejt lojën tuaj .
 • Plaçet me shumë prekje qendrore mund të zgjerojnë mundësitë tuaja të lojërave.
 • Bluetooth 4.2 me një lidhje të qëndrueshme me valë.
 • Konformoni një strukturë pëllëmbë.

Specifikimet teknike:

Ngjyra E zezë
Teknologjia e lidhjes Wireless
Pesha 10,8 ons
Dimensionet 6,61 x 4,8 x 2,8 inç

Pro:

 • Përcaktoni saktësinë.
 • Ai përmban 12 orë autonomi.
 • Garancia 1-vjeçare për një blerje pa rrezik.

Kundër:

 • Mund të duhet pak kohë për t'u çiftuar.
 • Nuk ka përmirësim të firmuerit.

Çmimi: Është i disponueshëm për 27,99 dollarë në Amazon.

Produkti është gjithashtu i disponueshëm në dyqanin zyrtar të Teriosgaming për të njëjtin gamë çmimesh. Platforma të tjera në internet si Walmart dhe uBuy gjithashtu e tregtojnë produktin me pakicë.

Uebsajti: TERIOS Wireless Controllers

#7) PS4 Mini Wired Gamepad nga HORI

Më e mira për kontroll të lehtë të kapjes.

Plasti i lojërave PS4 Mini Wired nga HORI është një produkt që të gjithë do të donin ta kishin për shkak të kontrolleve dhe veçorive të shpejta . Motorët vibrues të dyfishtë ofrojnë një përvojë realiste gjatë lojës.

I vetmi tipar që është mëtërheqës është touchpad i modifikuar. Është shumë i avancuar dhe gjithashtu vjen me çelësa me shumë funksione. Ju mund të merrni një kapje të mahnitshme për shkak të strukturës së shkurtër të trupit dhe është gjithashtu i lehtë në peshë.

Produkti përfshin një mekanizëm kontrolli me tela me një kabllo 10 këmbë të gjatë. Ai largon telashet e karikimit të komanduesit tuaj dhe ju mund të lidhni dhe luani drejtpërdrejt.

Veçoritë:

 • Plue-dhe-luaj me një kabllo 10ft.
 • Ngjitje dhe shkrepëse të dyfishta analoge.
 • Vjen me një tastierë prekjeje të modifikuar.
 • E ndërtuar për lehtësi, lidhje dhe luajtje.
 • Lightbar dhe një kufje stereo fole.

Teknike Specifikimet:

Ngjyra E kuqe
Teknologjia e lidhjes USB
Pesha 8 ons
Dimensionet 2.8 x 11.5 x 5.91 inç

Të mirat:

 • 40% ndryshim në madhësi dhe kompakt.
 • Kapja e lehtë vjen me kontrolle të shumta thelbësore.
 • Është e përputhshme me shumicën e lojërave PS4.

Kundërtimet:

 • Jo për lojëra me kohëzgjatje të gjatë.
 • Jo altoparlantët e bashkangjitur.

Çmimi: Është i disponueshëm për 29,99 dollarë në Amazon.

Produktet ofrohen gjithashtu në Walmart dhe në faqen zyrtare të Horit. Megjithatë, nuk ka ndryshime çmimesh dhe të gjitha platformat do t'ju ofrojnë të njëjtin gamë çmimesh për produktin.

#8) Ndërprerësi FUNLABKontrolluesi i pajtueshëm me kontrolluesin Nintendo Switch Pro

Më i miri për mbi lojën e rikarikueshme.

Kontrolluesi i ndërprerës FUNLAB i pajtueshëm me kontrolluesin Nintendo Switch Pro është më mbresëlënëse për shkak të motorëve të dyfishtë dhe funksionit turbo. Ai vjen me një kontrollues të përditësuar të ndërprerës, i cili reagon pak ndaj lëvizjeve dhe mund të jetë i saktë me saktësi.

Karakteristikat:

 • Vjen me një të integruar Gyro me 6 boshte.
 • Përmirëso lojën me 3 nivele dridhjesh.
 • Mbështetje kontrollin e lëvizjes.

Specifikimet teknike:

Ngjyra E zezë
Teknologjia e lidhjes USB
Pesha 12,6 ons
Dimensionet 6,18 x 5,51 x 2,52 inç

Çmimi: Është në dispozicion për 29,99 dollarë në Amazon.

#9 ) Kontrolluesi klasik N64

Më i miri për prizë të shpejtë & luaj.

Nëse jeni duke kërkuar për një model të përshtatshëm për buxhetin, kontrolluesi Classic N64 është padyshim produkti i duhur për të zgjedhur. Kjo pajisje vjen me një mekanizëm të thjeshtë plug-and-play. Nuk kërkon fare përmirësim të firmuerit. Me një gjatësi kablloje prej 5,9 këmbësh, do të jeni në gjendje të uleni rehat dhe të relaksoheni gjatë lojës.

Karakteristikat:

 • Kordi është përafërsisht. 5,9 ft. i gjatë.
 • Butona super të ndjeshëm për kontroll të saktë.
 • Pranon USBhyrja e kontrolluesit.

Specifikimet teknike:

Ngjyra E bardhë
Teknologjia e lidhjes USB
Pesha 7,2 ons
Dimensionet 6,5 x 4,3 x 2 inç

Çmimi: Është i disponueshëm për 14,99 dollarë në Amazon.

#10) Thrustmaster T80 Ferrari 488

Më i miri për rezistencë realiste lineare të rrotave.

Nëse jeni të gatshëm të përjetoni seancat më të mira të lojërave, Thrustmaster T80 Ferrari 488 është zgjidhja e duhur për ju. Ajo vjen me rezistencë lineare për të marrë kantering automatik dhe një kënd rrotullimi 240 gradë. Shfaqet gjithashtu me 2 ndërrues të mëdhenj, metalikë, të montuar në rrota.

Karakteristikat:

 • Transportuesit sekuencialë të lopëve të montuara në rrota.
 • Rrota e projektuar në mënyrë ergonomike.
 • 11 butona veprimi dhe një bllok D.

Specifikimet teknike:

Ngjyra E zezë
Teknologjia e lidhjes USB
Pesha 8,59 paund
Dimensionet 15,2 x 13 x 12,8 inç

Çmimi: Është në dispozicion për 109,99 dollarë në Amazon.

#11) Kontrolluesi me valë YCCTEAM i pajtueshëm me PS4

Më e mira për pajtueshmërinë me gyro dhe altoparlantë.

Kontrolluesi me valë YCCTEAM është i pajtueshëm me PS4 dhe ështëopsioni për të pasur një bateri me kapacitet të lartë. Nëse jeni duke luajtur me valë, zgjedhja e një karikimi 2-3 orë do t'ju sigurojë orë të tëra të lojës. Produkti përbëhet nga një sensor xhiro dhe një efekt goditjeje të dyfishtë për lojëra realiste.

Karakteristikat:

 • Kontroll dhe funksion i saktë.
 • 360 °Skopje analoge të rafinuara.
 • Përdorimi i teknologjisë së qëndrueshme me valë.

Specifikimet teknike:

Ngjyra E zezë
Teknologjia e lidhjes USB
Pesha 10,8 ons
Dimensionet 6,69 x 4,69 x 2,76 inç

Çmimi: Është në dispozicion për 26,99 dollarë në Amazon.

#12) Thrustmaster T.Flight HOTAS 4 për PS4

Më e mira për përdorime të integruara VR.

Lojërat VR janë faza tjetër e lojërave me performancë dhe përvojë. Thrustmaster T.Flight HOTAS 4 për PS4 vjen me një sistem timoni të dyfishtë rreth boshtit vertikal. Ai ofron një dimension krejtësisht të ri të lojërave për të luajtur lojëra në aksion dhe lojëra me rrota.

Karakteristikat:

 • Levë realiste dhe ergonomike.
 • Sistemi i timonit të dyfishtë.
 • Gymb i ndashëm.

Specifikimet teknike:

Ngjyra E zezë
Teknologjia e lidhjes USB
Pesha 3,92 paund
Dimensionet 10 x 11x 11 inç

Çmimi: Është në dispozicion për 48,93 dollarë në Amazon.

#13) Kontrolluesi me valë MOVONE

Më e mira për lojëra me dridhje të dyfishta.

Performanca dhe koncepti i përgjithshëm i këtij produkti janë të përshtatshme. Kontrolluesi Wireless MOVONE me një kontroll të plotë me 7 boshte është krijuar për të ofruar një përvojë të mrekullueshme lojrash. Gjithashtu përmban fuqi të mirë dhe mbështetje të baterisë për 10 orë kohë të lojës.

Karakteristikat:

 • Kapaciteti i madh i baterisë.
 • E ndërtuar- në sensorin xhiro me 7 boshte.
 • Plaçet me prekje të ndjeshme dhe drita e ftohtë e frymëmarrjes.

Specifikimet teknike:

Ngjyra Blu
Teknologjia e lidhjes Wireless
Pesha 9,59 ons
Dimensionet 5,51 x 4,33 x 1,57 inç

Çmimi: Është në dispozicion për 22,98 dollarë në Amazon.

#14) Kontrolluesi me tel Sefitopher PS4

Më i miri për mbërthimin kundër rrëshqitjes.

Kontrolluesi me tela Sefitopher PS4 është i famshëm për dizajnin e tij shumë të ndjeshëm të kontrolluesit. Paraqitja e butonit të tastierës së lojës është optimizuar me një dizajn të shkëlqyer të dyfishtë të levës analoge për një pamje të shkëlqyer vizuale. Produkti ka gjithashtu një mekanizëm të thjeshtë plug-and-play.

Karakteristikat:

 • Drirje të dyfishta dhe kapje kundër rrëshqitjes.
 • Gjatësia e kabllit 6,5 këmbë.
 • LED me ngjyratregues.

Specifikimet teknike:

Ngjyra E zezë + E kuqe
Teknologjia e lidhjes Wired
Pesha 10,8 ons
Dimensionet 6,54 x 5,43 x 3,07 inç

Çmimi: Ofrohet për 17,99 dollarë në Amazon.

#15) Kontrolluesi Ladola PS4

Më i miri për telekomandë të rikarikueshme.

Kontrolluesi Ladola PS4 ka një pamje dhe performancë profesionale. Për shkak të tastierës së prekjes me sensor kapacitiv, ajo mund të sigurojë konfigurime të shumta për të luajtur një gamë të gjerë lojërash. LED-et janë të shkëlqyera dhe përmirësojnë gjithashtu pamjen.

Karakteristikat:

 • Përputhshmëria e gjerë e sistemit.
 • 6-8 orë jetëgjatësia e baterisë.
 • Kontrollues me performancë të lartë.

Specifikimet teknike:

Ngjyra E zezë + e bardhë
Teknologjia e lidhjes Me tel
Pesha 9,17 ons
Dimensionet 6,77 x 6,38 x 2,6 inç

Çmimi: Është në dispozicion për 33,99 dollarë në Amazon.

#16) Kontrollues me valë VOYEE për PS4

Më e mira për goditje të dyfishtë të përmirësuar.

Kontrolluesi me valë VOYEE për PS4 përmban kontrolle me 6 boshte, gjë që më bëri të ndihem zgjedhja e përsosur për lojërat me xhirime. Për më tepër, ajo vjen mesaktësi e saktë për të marrë lëvizje dhe gjurmim të shpejtë. Produkti përmban gjithashtu një fole kufjesh 3,5 mm dhe mbështetje për altoparlantët.

Karakteristikat:

 • Bateria ka një kapacitet të lartë 800 mAh.
 • Altoparlanti ju ofron 2 opsione audio.
 • Motorë të dyfishtë me cilësi të lartë.

Specifikimet teknike:

Ngjyra E zezë
Teknologjia e lidhjes Wireless
Pesha 8.1 ons
Dimensionet 4.53 x 2.95 x 6,61 inç

Çmimi: Është në dispozicion për 19,99 dollarë në Amazon.

#17) Zëvendësimi Zamia për kontrolluesin me valë të personalizuar PS4

Më e mira për shkopinj analoge të rafinuar 360 gradë.

Me performancën, Zëvendësimi Zamia për Kontrolluesin me valë të personalizuar PS4 vjen me një të dyfishtë Dizajni i goditjes që e bën prekjen shumë më të ndjeshme. Ky produkt ka një mini bar të integruar që mund të përmirësojë saktësinë dhe përvojën e saktë të lojës. Ai gjithashtu ka një funksion Bluetooth.

Karakteristikat:

 • minibar i integruar i dritës.
 • Skopje analoge të rafinuara 360°.
 • Përmirëso saktësinë në momentet kritike.

Specifikimet teknike:

Ngjyra E zezë
Teknologjia e lidhjes Bluetooth, USB
Pesha 9.1Ounces
Dimensionet 8.1 x 2.2 x 5.1 inç

Çmimi: Është në dispozicion për 35,99 dollarë në Amazon.

#18) Rrota e garave Superdrive

Më e mira për rregullimin e ndjeshmërisë.

Nëse dëshironi një tastierë që është posaçërisht për lojëra, timoni Superdrive Racing është padyshim një blerje e mirë. Ne e rekomandojmë këtë produkt sepse është plotësisht i programueshëm dhe pajisja vjen gjithashtu me 4 jastëkë thithës që ju lejojnë të lidhni timonin në prizë.

Veçoritë:

 • Pedale me përshpejtim dhe frena.
 • Rregullimi i ndjeshmërisë.
 • Fiksimi i jastëkëve të thithjes.

Specifikimet teknike:

Ngjyra E zezë
Teknologjia e lidhjes USB
Pesha 2,65 paund
Dimensionet 9,84 x 7,87 x 7,87 inç

Çmimi: Është në dispozicion për 37,78 dollarë në Amazon.

#19) DualShock 4 Wireless Kontrolluesi

Më i miri për kontroll preciz.

Kontrolluesi me valë DualShock 4 vjen me një veçori të avancuar të aktivizuar për lojëra për të pasur akses te të gjithë lojëra në PlayStation. Produkti ka një opsion të ndarjes me një buton për të ndarë drejtpërdrejt momentet tuaja më të mira të lojërave me një lëvizje.

Veçoritë:

 • Ndarja në majë të gishtave.
 • Vjen me një shirit drite të integruar.
 • Përfshin ame kontrolluesin tuaj Xbox. Megjithatë, për ta bërë këtë, ju duhet të keni disa aksesorë.

  I pari është një përshtatës X One të cilin mund ta konfiguroni me kontrolluesin tuaj për ta përdorur kontrolluesin me valë. Përndryshe, mund të përdorni një kabllo USB globale për kyçje dhe luajtje të shpejtë.

  P #3) Çfarë kontrollues mund të përdor në PS4?

  Përgjigje: Kjo do të varet plotësisht nga lloji i lojës që do të luani. Për shembull, një kontrollues me rrota nuk do të jetë ideal për lojëra aksioni dhe në mënyrë të ngjashme, një kontrollues levë nuk është i mirë për lojëra garash. Nëse jeni konfuz, mund të zgjidhni nga lista e mëposhtme:

  • Zëvendësimi me valë RXZ për PS4
  • Kontrolluesi Wireless Jusubb për PS4
  • HORI Racing Wheel Apex për PlayStation
  • Kontrolluesi me valë AUGEX Christmas 2 Pack
  • Kontrolluesi Thrustmaster T300 RS

  P #4) A mund të përdorni kontrollorë jo të Sony në PS4?

  Përgjigje: Po, mundesh. Unë personalisht kam përdorur kontrolluesin Wireless Jusubb për PS4 për një kohë shumë të gjatë. Shumica e kontrollorëve PS4 janë konfiguruar me përshtatje universale. Megjithatë, nëse doni të luani me valë, është e rëndësishme të keni të instaluar PS Remote Play në konfigurimin tuaj. Kjo do t'ju ndihmojë të konfiguroni shpejt çdo pajisje.

  P #5) A është një kontrollues me tel më i mirë se një pa tel?

  Përgjigjja: Për jini të sinqertë, nuk ka shumë ndryshim midis një kontrolluesi me tel dhe njëaltoparlanti i integruar.

Specifikimet teknike:

Nëse jeni duke kërkuar për PS4 më të mirë kontrollues, mund të zgjidhni të zgjidhni Zëvendësimin me valë RXZ për PS4. Ky produkt vjen me një kontrollues të dyfishtë të dridhjeve, i cili e bën përvojën e lojës më realiste. Gjithashtu, ju mund të merrni një trup të lehtë dhe një kontroll të rehatshëm me këtë.

Nëse jeni duke kërkuar për një alternativë kontrolluesi të PlayStation 4, mund të zgjidhni kontrolluesin Wireless Jusubb për PS4, HORI Racing Wheel Apex për PlayStation, AUGEX Pako Christmas 2 Wireless Controller, ose Thrustmaster T300 RS Controller.

Procesi i kërkimit:

 • Koha e nevojshme për të hulumtuar këtë artikull: 40 orë
 • Totali i mjeteve të hulumtuara: 25
 • Mjetet kryesore në listën e ngushtë: 19
një pa tel. Thjesht duke shtuar një kabllo USB, mund të ndryshoni konfigurimet. Mund të përballeni me një vonesë në modelet me valë në varësi të diapazonit dhe llojit të kontrolluesit që përdorni. Sidoqoftë, kontrolluesi me tela ka një gamë më të mirë frekuence dhe vonesë të ulët.

Lista e kontrolluesit më të mirë të PS4

Lista e disa kontrollorëve më të shquar dhe më të shquar të PlayStation 4:

 1. Zëvendësim RXZ Wireless për PS4
 2. Kontrollues Wireless Jusubb për PS4
 3. HORI Racing Wheel Apex për PlayStation
 4. Paketë AUGEX Christmas 2 Controller Wireless
 5. Kontrolluesi Thrustmaster T300 RS
 6. Kontrolluesit me valë TERIOS
 7. Pad lojërash me tela PS4 Mini nga HORI
 8. Kontrolluesi i ndërprerës FUNLAB i pajtueshëm me kontrolluesin Nintendo Switch Pro
 9. Kontrolluesi klasik N64
 10. Thrustmaster T80 Ferrari 488
 11. Kontrolluesi me valë YCCTEAM i pajtueshëm me PS4
 12. Thrustmaster T.Flight HOTAS 4 për PS4
 13. Kontrolluesi me valë MOVONE
 14. Kontrolluesi me tela Sefitopher PS4
 15. Kontrolluesi Ladola PS4
 16. Kontrolluesi me valë VOYEE për PS4
 17. Zëvendësimi Zamia për kontrolluesin me valë të personalizuar PS4
 18. Timoni Superdrive Racing Wheel
 19. Kontrolluesi me valë DualShock 4

Tabela e krahasimit të disa kontrollorëve kryesorë të PlayStation

Emri i veglave Më i miri për Lloji Çmimi Vlerësimet
Zëvendësim RXZ Wireless përPS4 Kontrolluesi i dyfishtë i dridhjeve Kontrolluesi i levës 56,63$ 5,0/5 (10 vlerësime)
Kontrolluesi me valë Jusubb për PS4 Gyros me 6 boshti Kontrolluesi Joypad 32,99$ 4,9/5 (7,258 vlerësimet)
HORI Racing Wheel Apex për PlayStation Rrota garash me madhësi të plotë Kontrolluesi i rrotave 99,99$ 4,8/5 (3,857 vlerësime)
Paketë AUGEX Christmas 2 Pako me valë Mbështetje për shumë platforma Kontrolluesi Joypad 42,99$ 4,7/5 (1,152 vlerësime)
Kontrolluesi Thrustmaster T300 RS Set i plotë i pedaleve Kontrolluesi i rrotave 424,99$ 4,6/5 (1,413 vlerësime)

Shqyrtim i detajuar:

#1) Zëvendësimi me valë RXZ për PS4

Më i miri për kontrollues të dyfishtë të dridhjeve.

Pjesa më mbresëlënëse e Zëvendësimit me valë RXZ për PS4 është opsioni për të pasur një kontroll të mirë dhe të rehatshëm. Produkti është i rehatshëm për t'u veshur dhe jep kontrollin e duhur me skajet e buta.

Ai përbëhet nga butona shumëfunksionalë që janë të disponueshëm në të gjithë trupin për akses të shpejtë. Opsioni i të paturit të një modaliteti të dyfishtë dridhjesh e bën atë edhe më të besueshëm.

Duke ardhur tek trupi i këtij produkti, Zëvendësimi me valë RXZ për PS4 ka një tastierë me prekje për të hyrë në shirit. Ajo vjen me një dritë të mirë LED nga të gjitha anëtpërmirësoni pamjet kur luani lojëra.

Karakteristikat:

 • Dizajnuar me materiale që nuk rrëshqasin dhe kundër djersitjes.
 • Skopje analoge të dyfishta .
 • 360° fleksibël dhe paneli i kontrollit me prekje të ndjeshme.
 • Kufjet janë standarde OMTP.
 • Përfshin kontrolluesin me valë Bluetooth.
 • Përfshin dritat LED për më mirë efektet.

Specifikimet teknike:

Ngjyra E kuqe
Teknologjia e lidhjes USB
Pesha 7.1 ons
Dimensionet 6.54 x 5.35 x 3.27 inç

Të mirat:

 • Pa rrëshqitje & dizajn kundër djersës.
 • Paneli i kontrollit me prekje të ndjeshme.
 • Përmirëso strukturën.

Kundër:

 • Nuk ka funksion të altoparlantit.
 • Shëndeti i baterisë mund të përmirësohet.

Çmimi: Është i disponueshëm për 56,63 dollarë në Amazon.

Shumica e rishitësve premium në të gjithë globin ofrojnë pothuajse të njëjtin gamë çmimesh si Amazon. Mund të gjeni disa shitje flash gjatë gjithë vitit.

#2) Kontrolluesi me valë Jusubb për PS4

Më i miri për Gyros me 6 boshte.

Kur bëhet fjalë për performancën, e vetmja gjë që është më e pëlqyeshme për pajisjen e pajisur me një fole stereo kufjesh 3.5 mm janë lëvizjet dhe synimi i saktë. Përshtatja ergonomike rrëshqet në duart tuaja në mënyrë të përsosur.

Ky produkt vjen me moderim dhe të fortëreagimet e dridhjeve, gjë që e bën lojën të duket shumë më realiste. Dorezat janë mjaft të buta dhe të bëra me material që nuk rrëshqet për një kapje të fortë.

Një gjë tjetër është kapja e saktë e boshtit X, Y dhe Z. Mund ta lëvizësh shkopin në të gjitha drejtimet dhe të ndryshosh nivelet për ta bërë më të saktë.

Veçoritë:

 • Vjen me dridhje të dyfishtë.
 • Përfshin xhiro me 6 boshte.
 • Përgjigje e shpejtë në performancën e përgjithshme.
 • Mbështeton një tastierë prekjeje me sensorë me dy pika.
 • E pajisur me një fole stereo kufjesh 3,5 mm.

Specifikimet teknike:

Ngjyra E kuqe
Teknologjia e lidhjes USB
Pesha 10,5 ons
Dimensionet 6,54 x 5,43 x 2,91 inç

Pro :

 • Përdorimi i gjatë.
 • Përvojë realiste e lojërave.
 • Kontrollues me performancë të lartë.

Disavantazhet:

 • D-Pad mund të përmirësohet.
 • Lojërat FPS mund të vonojnë.

Çmimi: Është në dispozicion për 32,99 dollarë në Amazon.

Ky produkt disponohet gjithashtu në disa dyqane të tjera me shumë shërbime, si Walmart. Gama e çmimeve është pothuajse e njëjtë dhe nuk ka shumë variacione.

#3) HORI Racing Wheel Apex për PlayStation

Më e mira për një rrotë garash me madhësi të plotë.

HORI Racing Wheel Apex për PlayStation vjenme përditësime specifike të firmuerit PS5, gjë që e bën këtë pajisje shumë më efikase në përdorim. Veçoritë e përmirësuara ju japin përvojën më të mirë të lojës në të gjitha konzolat.

Produkti ka një timon me shumë funksione dhe pedale të shumta të bashkangjitura në të. Kjo siguron një stimulim autentik garash për të luajtur lojërat tuaja të preferuara gjatë gjithë kohës.

Një nga gjërat më të pëlqyeshme të produktit është siguria e montimit dhe prodhimi i harduerit. Ka një ndjesi premium dhe gjithashtu ofron një kufje të qëndrueshme.

Veçoritë:

 • Vjen me performancë të optimizuar.
 • Përfshin 270 gradë rrezja e kthesës.
 • Përfshin opsionet e daljes të rregullueshme.
 • Vjen me një sistem të fortë kapës.
 • Pajisja është e lehtë për t'u kontrolluar.

Specifikimet teknike:

Ngjyra E zezë
Teknologjia e lidhjes USB
Pesha 7 Paund
Dimensionet 11,69 x 11,69 x 13,19 inç

Pro:

 • Modaliteti i trajtimit të shpejtë.
 • Përfshin modalitete specifike simulimi për lojëra.
 • Rrokje me teksturë gome për kontroll.

Kundër:

 • Jo ideale për drejtimin ose xhirimin e lojërave.
 • Nuk vjen me drejtues ose softuer për PC.

Çmimi: Është i disponueshëm për 99,99 dollarë në Amazon.

Hori USA gjithashtu e shet produktin me pakicë përmesfaqen zyrtare. Çmimi mbahet në të njëjtin gamë prej 99,99 dollarë.

Një vend tjetër ku mund të merrni të njëjtin produkt është Walmart. Megjithatë, çmimi për shitjen me pakicë të produktit është pak më shumë se 120 dollarë.

Uebsajti: HORI Racing Wheel Apex për PlayStation

#4) AUGEX Christmas 2 Pack Controller Wireless

Më e mira për mbështetje për shumë platforma.

Stabiliteti i shkëlqyer i lojërave të kontrolluesit me valë AUGEX Christmas 2 Pack jep kontroll të saktë të lojës . Kjo pajisje ka shkop analoge dhe butona këmbëzues që mund të funksionojnë me saktësi.

Një veçori mbresëlënëse është ngarkimi dhe përdorimi i shpejtë. Meqenëse ky produkt ka bateri të shkëlqyera, gjithmonë mund të përdorni të paktën 8-10 orë lojëra me një karikim të vetëm. Gama e çmimeve të këtij produkti është e arsyeshme. Meqenëse vjen me një gamë minimale në një paketë prej dy vetash, kontrolluesi me valë AUGEX Christmas 2 Pack është një trup i lehtë për një grup të rehatshëm.

Veçoritë:

 • Bateri e ringarkueshme 1000 mAh.
 • 8-10 orë kohë lojërash të pandërprera.
 • I integruar me një sensor xhiro delikate.
 • Plotësisht i pajtueshëm me P-4/P-4 pro/Slim/P-5/Phone/iPad.
 • Peshë jashtëzakonisht e lehtë.
 • Vjen me një grup kontrolluesish me dy lojëra.

Specifikimet teknike:

Ngjyra Portokalli Sunset + Vjollcë
LidhshmëriaTeknologji USB
Pesha 1.14 Paund
Dimensionet 10,08 x 8,31 x 2,83 inç

Pro:

 • Stabilitet i shkëlqyeshëm në lojëra.
 • Vjen me jetëgjatësi më të gjatë të baterisë.
 • Përfshin kontroll të saktë për përdorim.

Kundër:

 • Ngurtësia nuk është aq e mirë.
 • Gjatësia e kabllit me tel është e kufizuar dhe e shkurtër.

Çmimi: Është i disponueshëm për 42,99 dollarë në Amazon.

#5) Kontrolluesi Thrustmaster T300 RS

Më e mira për një grup të plotë pedalesh.

mendova pasi kontrolluesi Thrustmaster T300 RS e bëri atë të dukej me çmim të tepërt. Megjithatë, pas përjetimit të produktit për lojën e parë, çmimi është i justifikuar. Performanca që ofron është e mahnitshme.

Për ndërtimin dhe përdorshmërinë, kontrolluesi Thrustmaster T300 RS është shumë mbresëlënës. Ajo vjen me një konfigurim të plotë dhe gjithashtu ka një bazë të fortë metalike, e cila e bën produktin të fortë.

Një veçori tjetër mbresëlënëse është se ka një motor të klasit industrial pa furça. Kjo trajton Force Feedback super të qetë dhe pa probleme.

Karakteristikat:

 • Rrota e shkëputshme e stilit Racing GT.
 • Simulator garash i nivelit të lartë.
 • Përfshihen 3 pedale metalike të rregullueshme.
 • Rrota garash e reagimit me forcë 1080 gradë.
 • Teksturë gome e përforcuar në timon.

Teknik

Lëviz në Krye